Rusza konkurs Grand Press 2017

Magazyn „Press” od 1 października br. zaczyna przyjmować prace do tegorocznej edycji konkursu Grand Press. Jury przyzna nagrody za najlepsze materiały dziennikarskie mijającego roku, a kolegia redakcyjne wybiorą Dziennikarza Roku 2017.

Grand Press – największy konkurs dziennikarski w Polsce – organizowany jest przez magazyn „Press” od 21 lat. Konkurs składa się z dwóch podstawowych części: wyboru najlepszych materiałów dziennikarskich i wyboru Dziennikarza Roku. Po raz kolejny zostaną też przyznane: nagroda Grand Press Digital i Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego.

Zgłoszenia materiałów do nagród Grand Press przyjmowane będą do 3 listopada br. Ocenione zostaną materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe opublikowane albo wyemitowane w mediach w języku polskim między 1 listopada 2016 roku a 31 października 2017 roku. Można je zgłaszać w kategoriach: News, Dziennikarstwo śledcze, Publicystyka, Reportaż (prasowy, radiowy, telewizyjny), Wywiad, Dziennikarstwo specjalistyczne.

Nagrodę Grand Press Digital otrzyma dziennikarz lub redakcja, która wykazała się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej. Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego miesięcznik „Press” ustanowił w porozumieniu z Fundacją im. Bohdana Tomaszewskiego. Otrzyma ją dziennikarz sportowy mający doskonały warsztat dziennikarski, prezentujący elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturę zawodową i osobistą.

Ponadto już po raz 21. kolegia redakcyjne polskich mediów wybiorą Dziennikarza Roku. Kandydatów można zgłaszać do 5 grudnia 2017 r.

Regulaminy konkursów dostępne będą od 1 października br. na stronie www.grandpress.pl. Laureatów poznamy na uroczystej gali w grudniu br.

Mecenasem konkursu i gali jest Kulczyk Investments. Partnerami konkursu i gali są Google oraz Grupa Żywiec. Sponsorem nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego jest BGŻ BNP Paribas.