Ostatnio dodane

Kolejny popis dziennikarza TVP Info Łukasza Sitka

Dziennikarz TVP Info Łukasz Sitek postanowił towarzyszyć we wtorek prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi po jego wyjściu z sejmu, zadając mu po drodze liczne pytania, oskarżając go i atakując. Zachowanie reportera TVP Info oburzyło dziennikarzy.

Nagranie, zarejestrowane przez pracownika Urzędu Miasta w Gdańsku, zamieścił w mediach społecznościowych prezydent Paweł Adamowicz. We wtorek 12 września zeznawał on przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

To tylko fragment z napaści TVPis w osobie Łukasza Sitka. Od drzwi w Sejmie aż do parkingu kilkaset metrów od bramy. Inwektywy, krzyki i próby wyprowadzenia nas z równowagi. Telewizja publiczna nie istnieje, są za to oficerowie polityczni

Opublikowany przez Paweł Adamowicz na 12 września 2017

„Dlaczego prosiliście przestępców o pieniądze?”; „Pan prezydent będzie miał zarzuty prokuratorskie”; „Panie prezydencie, chcemy wiedzieć, kim jest Paweł Adamowicz na liście klientów Amber Gold”; „Musimy wiedzieć, dlaczego wspiera pan przestępczość w Gdańsku”; ”Gdzie są pieniądze tych ludzi, panie prezydencie”; „Za każdym razem pomawia pan Telewizję Polską, pomawia pan prezesa Jacka Kurskiego, z którym pan niegdyś dobrze współpracował” – mówił non stop Łukasz Sitek do prezydenta Adamowicza. Prezydent na żadne z pytań nie odpowiedział.

Zachowanie dziennikarza TVP Info skrytykowali inni dziennikarze. „Czy ten pracownik TVP ma legitymację partyjną, bo stawiając tezy i oskarżając, a nie pytając bezstronnie, legitymacji prasowej mieć nie może?” – pytał na Twitterze Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”. „Spodziewając się ataku, warto zadbać o drogę odwrotu i drogę… prawną, to nie jest dziennikarstwo to publiczne rzucanie oskarżeń” – komentował były dziennikarz TVP Sławomir Matczak. „Totalna histeria, warsztat na poziomie, z całym szacunkiem, zakładowego radiowęzła” – ocenił Tomasz Lis. Wicenaczelny „Dziennika Gazety Prawnej” Marek Tejchman stwierdził zaś: „To dłubanie, sprawdzanie tekstów, liczenie grafik czytanie raportów, analiz. Jestem żałosny, a Sitek jest przyszłością”. Z kolei TVP Info bronił na Twitterze Ziemowit Kossakowski.

Łukasz Sitek do zespołu TVP Info trafił latem br.; podobnym zachowaniem, jak wobec Adamowicza, zasłynął wobec posła PO Sławomira Nitrasa. Od ub.r. pracował w TVP Gdańsk, a wcześniej był dziennikarzem TV Republika. Trójmiejska „Gazeta Wyborcza” pisała, że Sitek w gdańskim oddziale TVP robił przede wszystkim tematy polityczne: atakował prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego czy byłego prezydenta Lecha Wałęsę.

W maju br. w materiale Łukasza Sitka w „Panoramie” TVP Gdańsk wypowiedź reprezentującej magistrat Anny Dyksińskiej z biura promocji miasta skrócono do kilkusekundowego zająknięcia się.