Dziennikarzy zawieszonych w TVP Info przyjmuje portal TVP Info

Dziennikarze TVP Lucjan Ołtarzewski i Filip Styczyński, którzy zasłynęli pozowaniem do zdjęć podczas demonstracji pod sejmem, pokazując środkowe palce, po okresie zawieszenia wracają w najbliższy poniedziałek do pracy w Telewizji Polskiej – dowiedział się „Presserwis”.

20 lipca br. wieczorem Filip Styczyński (reporter „Minęła 20” i wydawca „Bez retuszu” w TVP Info) i Lucjan Ołtarzewski (reporter „Minęła 20”) robili sobie zdjęcia podczas protestów przeciwko zmianom w sądownictwie wprowadzanym przez rząd. Pozowali na tle manifestantów, wykonując wulgarne gesty – obiema rękoma pokazywali środkowe palce. Ich zachowanie nagrał i upublicznił Adam Kądziela, przewodniczący Forum Młodych Nowoczesnych.

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin zawiesił wtedy współpracę z Lucjanem Ołtarzewskim i Filipem Styczyńskim. „Ich zachowanie uznajemy za nieakceptowalne. Informujemy również, że obydwaj panowie byli wczoraj w miejscu zdarzenia prywatnie, nie miało to związku z ich obowiązkami służbowymi” – informowało biuro prasowe TVP.

Przez kilka tygodniu biuro prasowe TVP nie odpowiadało na nasze pytanie, czy obaj dziennikarze nadal będą pracować w telewizji publicznej. Z ustaleń „Presserwisu” wynika, że Lucjan Ołtarzewski i Filip Styczyński wracają do pracy w TVP – ale nie do Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Obaj od 18 września będą pracować w portalu Tvp.info.

– Lucjan Ołtarzewski i Filip Styczyński od poniedziałku rozpoczną pracę jako redaktorzy w portalu Tvp.info – potwierdza Samuel Pereira, szef Tvp.info. – Po okresie zawieszenia z nimi współpracy przez TVP za zdarzenie, do jakiego doszło na lipcowej demonstracji przed sejmem, panowie wyrazili pełną skruchę i są gotowi do pracy – informuje.

Filipa Styczyńskiego i Lucjana Ołtarzewskiego nazywano na Twitterze „aniołkami Kurskiego”. Ich materiały z pogoni za posłami Platformy Obywatelskiej promowano w programie TVP Info „Minęła dwudziesta” prowadzonym przez Michała Rachonia.