Miuosh, Rojek i Beata Netz laureatami nagród prezydenta Katowic w dziedzinie kultury

Beata Netz

Beata Netz, raper Miuosh i muzyk Artur Rojek, to tegoroczni laureaci nagród prezydenta Katowic w dziedzinie kultury.

Nagrody prezydenta Katowic w dziedzinie kultury przyznawane są już od 1984 roku. Otrzymują ją osoby, bądź instytucje za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz organizacyjne, które mają wpływ na rozwój i upowszechnienie kultury w Katowicach. Każdego roku uroczystość odbywa się we wrześniu, przy okazji obchodów urodzin miasta. Tegoroczna odbyła się w czwartek w wilii Goldsteinów.

W tym roku nagrody otrzymali redaktor Beata Netz, raper Miuosh i muzyk Artur Rojek.

Beata Netz

Beata Netz to dziennikarka i publicystka związana z prasą Śląską. To właśnie ona podczas 150 urodzin miasta Katowice wystąpiła z projektem „Jubileuszowe spotkania poetyckie” ku czci jej męża Feliksa Netza. Jest także trzykrotną laureatką konkursu dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek.

Miłosz Paweł Borycki to artysta tworzący pod pseudonimem Miuosh. Jest raperem i producentem muzycznym. W sposób bardzo nowoczesny promuje Śląską kulturę. W swoich tekstach często śpiewa o Śląsku i Katowicach i właśnie w ten sposób popularyzuje to miasto.

Artur Rojek jest muzykiem, wokalistą i autorem tekstów. Kiedyś związany był z zespołem Myslovitz. Obecnie jest pomysłodawcą, twórcą i dyrektorem „Off Festivalu”. Jest to jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce, znane jest ono również na świecie.

Nagrody laureatom wręczył Marcin Krupa.