Telewizja wPolsce.pl chce wejść do sieci kablowych

Sprawą zajmie się KRRiT

Michał Karnowski

Spółka Fratria złożyła w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wniosek o możliwość nadawania telewizji internetowej wPolsce.pl za pośrednictwem sieci kablowych – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Wniosek jest właśnie rozpatrywany.

Studio telewizji wPolsce.pl wystartowało 19 czerwca br. Jest to nowy projekt grupy medialnej Fratria. Programy nadawane są na razie w tzw. live streamingu na stronie wPolsce.pl oraz na stronie głównej wPolityce.pl. Materiały dostępne są również w mediach społecznościowych.

Nowa telewizja nadaje programy publicystyczne i informacyjne. Już pierwszego dnia emitowało rozmowę z premier Beatą Szydło – rozmowa była pokazywana w TVP Info.

W dzień inauguracji telewizji, Michał Karnowski na stronie serwisu wPolityce.pl napisał: – To projekt naprawdę innowacyjny i nowoczesny. Telewizja, na razie internetowa, ale mamy nadzieję, że z czasem też dalej i szerzej. Mamy dość spore ambicje, nie ukrywamy tego. Jest potencjał i jest potrzeba, aby ten przekaz był jak najbardziej prawdziwy.

Co znaczą te zapowiedzi? Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, już 28 czerwca – niewiele ponad tydzień po uruchomieniu – Fratria złożyła w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wniosek o nadawanie wPolsce.pl za pośrednictwem sieci kablowych i platform cyfrowych. – Wniosek jest w tej chwili rozpatrywany – potwierdza w rozmowie z nami Joanna Kryńska z zespołu rzecznika prasowego KRRiT.

Michał Karnowski nie odpowiedział na nasze pytanie o rozwój telewizji.