Audycja ”Zimoch na gorąco” spada z anteny Radia Zet

Tomasz Zimoch

Z anteny Radia Zet ma spaść niedzielna audycja sportowa Tomasza Zimocha ”Zimoch na gorąco” – wynika z informacji „Presserwisu”.

Jak dowiedział się ”Presserwis”, Radio Zet nie planuje w nowej ramówce programu Zimocha, nadawanego dotychczas w niedziele między 20 a 21. Pytany o to Tomasz Zimoch uciął, że nie wypowiada się na tematy zawodowe. Michał Aleksandrowicz z biura prasowego Eurozetu informuje, że cały czas trwają prace nad jesienną ramówką Zetki. – Do czasu zakończenia prac nad ramówką nie chcemy komentować ani udzielać cząstkowych informacji na jej temat – stwierdza.

Program ”Zimoch na gorąco” trafił do ramówki Radia Zet we wrześniu ub.r., ostatnie wydanie pojawiło się pod koniec czerwca br. Wcześniej Zimoch był w stacji autorem miniaudycji emitowanych podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej we Francji i Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

6 czerwca ub.r. Tomasz Zimoch wypowiedział umowę o pracę z Polskim Radiem z winy pracodawcy, po tym jak spółka zawiesiła dziennikarza za wywiad udzielony ”Dziennikowi Gazecie Prawnej”. Zimoch skrytykował w nim obóz rządzący i sytuację w mediach publicznych. W publicznym radiu pracował 38 lat.