Maria Zawała nową szefową zespołu i zastępcą redaktora naczelnego Silesion.pl

Maria Zawała

Maria Zawała dołączyła do ścisłego kierownictwa założonego przez Kamila Durczoka regionalnego serwisu Silesion.pl. Ma pełnić funkcję szefowej zespołu oraz zastępcy redaktora naczelnego ds. programowych. Kamil Durczok nie przestaje kierować serwisem, a jego pierwszym zastępcą będzie nadal Julia Oleś.

Maria Zawała jest obecna w redakcji Silesion.pl od początku powstania serwisu na początku października ub.r. Wcześniej dziennikarka specjalizująca się w tematyce zdrowotnej pracowała m.in. w „Dzienniku Zachodnim”, a do tej pory w Silesion.pl kierowała działem Zdrowie.

Nowe obowiązki szefowej zespołu oraz zastępcy redaktora naczelnego ds. programowych Zawała ma przejąć od 1 sierpnia br., choć wydawca nie zdradza za co konkretnie będzie odpowiadać. Nadmienia jedynie w komunikacie, że dołączenie Zawały do ścisłego kierownictwa Silesion.pl pozwoli na przyspieszenie prac nad nowym projektem. Kamil Durczok, redaktor naczelny serwisu nie odpowiedział jednak na pytanie Wirtualnemedia.pl o jaki projekt chodzi.

Maria Zawała jest laureatką kilku nagród dziennikarskich, m.in. im. Krystyny Bochenek, dwukrotnie (w kategorii prasa i internet) nagrody Dziennikarz Medyczny Roku w konkursie Silesia Press i Kryształowego Pióra BCC.

Zarówno Kamil Durczok, redaktor naczelny i dyrektor zarządzający Silesion.pl, jak i Julia Oleś, pierwszy zastępca redaktora naczelnego odpowiedzialna także za social media nadal pełnią swoje obowiązki.

Silesion.pl jest serwisem regionalnym poruszającym tematykę związaną ze Śląskiem. Został założony przez Kamila Durczoka po tym, jak znany dziennikarz w marcu 2015 r. rozstał się ze stacją TVN po oskarżeniach o stosowanie wobec współpracowników mobbingu i molestowania. W czerwcu br. nakręcenie filmu o sprawie Durczoka zapowiedział Sylwester Latkowski.

Po pojawieniu się Silesion.pl w internecie serwis zebrał w branży mieszane oceny. Oprócz kierowania serwisem Silesion.pl Durczok od października ub.r. prowadzi też autorski program „Brutalna prawda. Durczok ujawnia” w Polsat News, którego ostatni odcinek w obecnej ramówce stacji został nadany 8 czerwca br. Na razie w Polsacie nie zapadła jeszcze decyzja czy program będzie kontynuowany.