Zgłoś się do jubileuszowej edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego!

Na zgłoszenia czekamy do 1 sierpnia!

Dziennikarzy przygotowujących publikacje i materiały o tematyce ekonomicznej zapraszamy do udziału w jubileuszowej edycji konkursu na najlepszego dziennikarza ekonomicznego 2017 roku. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 30 tys. zł. Osoby wyróżnione w poszczególnych kategoriach otrzymają po 10 tys. zł. W odpowiedzi na zainteresowanie dziennikarzy, na prace konkursowe czekamy do 1 sierpnia 2017 r.

Przypominamy, że do Konkursu zgłosić się mogą autorzy i redakcje, które w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśniają skomplikowane zagadnienia ze świata gospodarki, przyczyniając się do podnoszenia poziomu wiedzy ekonomicznej Polaków.

Jakie prace konkursowe można zgłaszać do Konkursu?

Publikacje prasowe (w tym internetowe), audycje radiowe oraz programy telewizyjne o tematyce ekonomicznej zarówno w języku polskim, jak i angielskim, które ukazały się w mediach ogólnopolskich i lokalnych w okresie od 1 lipca 2016 r. do 31 lipca 2017 r.

Jakie są zasady udziału w Konkursie?

Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie internetowej i załączyć do niego pracę konkursową lub przesłać wydrukowany i wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z materiałem medialnym na adres: Narodowy Bank Polski, Departament Komunikacji i Promocji, ul. Świętokrzyska 11/21, 00-919 Warszawa, z dopiskiem: „Konkurs im. W. Grabskiego”.

Publikacje można zgłaszać w pięciu kategoriach:

1. Polityka pieniężna i stabilność finansowa,

2. Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna,

3. Felieton lub analiza,

4. Wywiad,

5. Problematyka regionalna.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej: www.nbp.pl/grabski.

Patron Honorowy: SDP