Ostatnio dodane

Wydanie specjalne „Gazety Radomszczańskiej” z tekstami czytelników

Z okazji 25-lecia istnienia tygodnika „Gazeta Radomszczańska” (Mepress sp. z o.o.) ukazało się wydanie z 22 tekstami czytelników. Od 1 lipca br. tygodnik będzie miał nowego redaktora naczelnego.

– Ogłosiliśmy konkurs „Nasze miasto, Wasza Gazeta”, w ramach którego czytelnicy nadsyłali teksty o tematyce związanej z Radomskiem. Otrzymaliśmy dwadzieścia dwa teksty i wszystkie opublikowaliśmy. Autorzy najlepszych trzech tekstów otrzymali wierszówki w wysokości: tysiąca złotych, trzystu i dwustu złotych – mówi Janusz Kucharski, który 1 lipca br. ma zostać redaktorem naczelnym (dotychczasowa naczelna Jolanta Dąbrowska zrezygnowała ze stanowiska).

Wydanie specjalne tygodnika ma 32 strony (standardowo w zależności od liczby reklam tygodnik ma od 24 do 32 stron i kosztuje 2 zł). Wydawca tygodnika ukazującego się w Radomsku i powiecie radomszczańskim nie ujawnia nakładu. Pierwszy numer „Gazety Radomszczańskiej” ukazał się 30 czerwca 1992 roku. Gazetę uruchomili Mira i Jacek Łęscy. Od 2014 roku wydawcą jest Mepress sp. z o.o, której prezesem jest Danuta Andrysiak.