Michał Kępiński i Maciej Wróbel laureatami konkursu im. Bohdana Kurowskiego

W sobotę 24 czerwca w Inowrocławiu rozstrzygnięto konkurs im. Bohdana Kurowskiego dla młodych dziennikarzy, ogłoszony przez polski dystrykt Rotary International. Zwycięzcami zostali Michał Kępiński i Maciej Wróbel.

Celem konkursu jest promowanie wartości humanistycznych, norm etycznych, idei pomocy – przewodniej idei Rotary: „Służba innym ponad korzyść własną”. Jury pod przewodnictwem prof. Marka Sokołowskiego przyznało dwie równorzędne nagrody główne: za reportaże telewizyjne Michałowi Kępińskiemu z Piły za „Pod wodą jesteśmy tacy sami” i Maciejowi Wróblowi z Olsztyna za „Budzik”. Skróty reportaży można obejrzeć na www.rotary.org.pl.

Michał Kępiński od 2011 do 2013 roku pracował w krakowskim oddziale TVN Uwaga, a następnie wrócił do TV Asta w Pile, gdzie zaczynał pracę dziennikarską. Redaguje tam magazyn interwencyjny „Reporterzy” i prowadzi autorski program „Prosto z mostu”. Współpracuje też z ogólnopolską stacją Zoom TV. Nagrodzony reportaż opowiada o terapii osób niepełnosprawnych umysłowo prowadzonej przez płetwonurków.

Maciej Wróbel współpracował z Radiem Wawa, Radiem Olsztyn. Przez ponad 10 lat związany był z Telewizją Polską. Najpierw jako dziennikarz programu młodzieżowego „Rower Błażeja”, potem reporter TVP Olsztyn, a w końcu reporter „Wiadomości” w TVP 1 i szef redakcji „Informacji” TVP Olsztyn. Prowadził magazyn turystyczny „Okno na Polskę”, program „To jest temat” w TVP Info oraz „Polska non stop” w TVP 1. Obecnie jest redaktorem naczelnym Telewizji Regionalnej ReTV. Nagrodzony reportaż pokazuje sukces olsztyńskiej kliniki „Budzik dla dorosłych” w wybudzaniu chorych ze śpiączki.