Filip Memches ma znowu prowadzić audycję i rozmowy w Polskim Radiu 24

Filip Memches

Filip Memches wraca na antenę Polskiego Radia 24, gdzie poprowadzi rozmowy publicystyczne i program „Z duszą czy bez” – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. To nie znaczy jednak, że przedłużono z nim umowę: rozmowy na temat tego jeszcze trwają.

Memches stracił pracę w PR24 po tym, jak zaprosił do udziału w audycji Jana Hartmana. Przeciwko takiemu postawieniu sprawy protestowali dziennikarze, a przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański poprosił o wyjaśnienia prezesa Polskiego Radia – Jacka Sobalę. Po liście od Czabańskiego, Sobala zaprosił zwolnionego dziennikarza do siebie i zaproponował powrót na antenę.

W niedzielę, 28 maja, Filip Memches znów poprowadził w Polskim Radiu 24 swoją audycję, „Z duszą czy bez”. Dyrekcja Polskiego Radia w toku rozmów z dziennikarzem zadecydowała, że Memches poprowadzi jeszcze – oprócz swojej autorskiej, niedzielnej audycji – rozmowy publicystyczne. – Będzie je prowadził w paśmie godz. 10-16 – co drugi dzień w tygodniu – informuje Wirtualnemedia.pl Małgorzata Kaczmarczyk, rzecznik prasowy PR. Najbliższe takie pasmo Memches poprowadzi w czwartek, 1 czerwca, między godz. 13-16.

To jednak nie znaczy, że z dziennikarzem została już podpisana kolejna umowa. – Za wcześnie jeszcze, by mówić szczegółowo o sprawach kadrowych – mówi Kaczmarczyk. Z naszych informacji wynika, że taka umowa zostanie podpisana w najbliższych dniach.

Pod koniec kwietnia br. zmienił się dyrektor Polskiego Radia 24: Tomasza Kuca zastąpił Paweł Badzio. Natomiast kilka dni temu zarząd Polskiego Radia na wicedyrektora stacji powołał Roberta Tekielego, odwołując z tej funkcji Krzysztofa Gottesmana.