Polskie Radio 24 rozstało się z Filipem Memchesem, u którego gościł Jan Hartman

Filip Memches

Polskie Radio 24 zakończyło współpracę z publicystą Filipem Memchesem. Pod koniec kwietnia w jego audycji gościł Jan Hartman, co było powodem odwołania wicedyrektora rozgłośni Krzysztofa Gottesmana.

Memches współpracował w Polskim Radiem od stycznia br. Prowadził niektóre audycje publicystyczne („Podsumowanie dnia” i „Gorący temat”) oraz cotygodniowy program „Życie z duszą czy bez”.

Pod koniec kwietnia w jednym z wydań jego audycji gośćmi byli Tomasz Krzyżak z „Rzeczpospolitej” i Jan Hartman. W środę zarząd Polskiego Radia odwołał z funkcji wicedyrektora PR24 Krzysztofa Gottesmana, którego zastąpi Robert Tekieli. Prezes firmy Jacek Sobala uzasadnił, że powodem dymisji Gottesmana było właśnie zaproszenie Hartmana do rozgłośni. – Człowiek, który opowiada się między innymi za kazirodztwem – powiedział Sobala o Hartmanie.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, w piątek kierownictwo Polskiego Radia 24 zakończyło współpracę z Filipem Memchesem. Potwierdził to sam publicysta.

Filip Memches jako publicysta współpracuje też od niedawna z tygodnikiem „Do Rzeczy” i internetowym miesięcznikiem Nowa Konfederacja.

Wcześniej Filip Memches był przez kilka lat związany z „Rzeczpospolitą”. Współpracował jako publicysta z tym dziennikiem i z tygodnikiem „Uważam Rze” (w latach 2011-2012, kiedy redagowali go dziennikarze, z których część pracuje obecnie w „Do Rzeczy”), a w latach 2012-2016 był sekretarzem działu Opinie, zajmował się m.in. weekendowym wydaniem „Plus Minus”.

Pod koniec ub.r. Filip Memches zrezygnował z pracy w „Plusie Minusie”, tak samo jak pozostali redaktorzy tego wydania: Dominik Zdort, Beata Zubowicz i Wojciech Stanisławski. Zdort w lutym br. został szefem serwisu internetowego Tvp.info.

Pod koniec kwietnia br. zmienił się dyrektor Polskiego Radia: Tomasza Kuca zastąpił Paweł Badzio.