Ostatnio dodane

Urodzinowy „Dzień Otwarty” PR III

Słuchacze zwołują się na wspólne zwiedzanie radia i zapowiadają „niespodzianki”

Wbrew obawom słuchaczy, Program 3 Polskiego Radia organizuje w najbliższą sobotę (13 maja) kolejny „Dzień Otwarty”. Słuchacze skupieni wokół fanpage’a „Ratujmy Trójkę” mobilizują się szczególnie na ten dzień. – Chcemy pokazać dziennikarzom i prezenterom, że jesteśmy z nimi – mówią Wirtualnemedia.pl.

Dyrekcja radiowej Trójki zapewnia, że Dzień Otwarty to prezent dla słuchaczy. – Trójka ma swoje tajemnice, które w pewien sposób kreują jej urok, a może nawet magię. Jednak od czasu do czasu decydujemy się uchylić drzwi przed słuchaczami, którzy są dla nas najważniejsi. I pokazać im, jak pracujemy na co dzień, przygotowując ich ulubione audycje – mówi Adam Hlebowicz, dyrektor anteny. Pretekstem dla otwarcia drzwi radia są 55. urodziny Trójki. – Ani ja, ani również cały zespół nie wyobrażamy sobie, żeby podczas tych urodzin zabrakło najważniejszych gości – naszych wiernych fanów, którzy są z nami na dobre i złe – uzupełnia Hlebowicz.

Rozgłośnię można będzie zwiedzać niemal przez cały dzień – od godz. 10.00 do 18.00. Goście zajrzą m.in. do studiów realizatorskich, reżyserki, newsroomu oraz na blok emisyjny. – Pokażemy, jak powstają programy na żywo, materiały reporterskie i serwisy informacyjne – zapowiadają dziennikarze z Myśliwieckiej. Będą także spotkania z osobowościami rozgłośni: Markiem Niedźwieckim, Wojciechem Mannem, Piotrem Baronem, Michałem Olszańskim, Arturem Andrusem, Agnieszką Szydłowską i Katarzyną Kłosińską.

W programie zwiedzania znajdą się także konkursy z nagrodami, atrakcje w trójkowym ogródku i pokazy w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W godz. 12.00-16.00 Hirek Wrona zaprezentuje, jak montuje się dźwięk i miksuje muzykę z czarnych płyt.

Na urodzinowe otwarcie studia przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 szczególnie szykują się słuchacze, skupieni wokół facebookowego fanpage’a „Ratujmy Trójkę”. Jeszcze w lutym br. zbierali podpisy pod apelem o zorganizowanie Drzwi Otwartych. Akcja zbierania podpisów pod listem zatytułowana była „Trójko, otwórz drzwi!”. Pod listem, umieszczonym stronie internetowej, podpisało się ponad 890 osób. – To jest pierwsza nasza inicjatywa, która stwarza możliwość podjęcia dyskusji. Mam nadzieję, że dyrektor Adam Hlebowicz weźmie to pod uwagę i przychyli się do naszej prośby – mówiła dla Wirtualnemedia.pl inicjatorka akcji. Dyrektor Adam Hlebowicz odpowiadał wówczas, że i tak było w planach otwarcie drzwi dla słuchaczy. Słowa dotrzymał.

Teraz fani PR3 zwołują się na sobotę, na godzinę 12. – Jako grupa „Ratujmy Trójkę” przygotowujemy drobne niespodzianki dla przybyłych oraz dla naszych Redaktorów – czytamy w apelu na Facebooku. – To jest nasz sposób powiedzenia ludziom „Trójki”, dziennikarzom i redaktorom, że jesteśmy z nimi – mówi dla Wirtualnemedia.pl inicjatorka akcji, osoba z aktywu fanpage’a (pragnie zachować anonimowość).

Ostatnią z akcji osób skupionych wokół fanpage’a „Ratujmy Trójkę” była próba wywindowania piosenki „Kocham Wolność” Chłopców z Placu Broni na pierwsze miejsce Polskiego Topu Wszechczasów (2 maja). To się jednak nie udało: pierwsze miejsce przypadło „Autobiografii” Perfectu.

Program 3 Polskiego Radia zaczął nadawanie 1 kwietnia 1962 roku. W tym roku rozgłośnia świętuje 55. urodziny, z okazji których przygotowała kilkanaście koncertów artystów z kraju i zagranicy. W marcu i kwietniu w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpili m.in.: Sting, Amy MacDonald, Gregory Porter, Max Richter, Edyta Bartosiewicz i T. Love. Dzień Otwarty na Myśliwieckiej jest zwieńczeniem urodzin stacji. Ostatni Dzień Otwarty odbył się na Myśliwieckiej w 2014 roku.