Dominik Zdort felietonistą „W Sieci”, Filip Memches współpracownikiem „Do Rzeczy”

Dominik Zdort i Filip Memches

Dominik Zdort, redaktor naczelny serwisu TVP.info, został felietonistą tygodnika „W Sieci” (Fratria), natomiast Filip Memches zaczął współpracę z „Do Rzeczy” (Orle Pióro). Wcześniej obaj pracowali w „Rzeczpospolitej”.

Felietony Dominika Zdorta publikowane są z nadtytytułem „Prawda nie leży pośrodku”. Ukazały się w dwóch poprzednich numerach „W Sieci”, kolejny jest w bieżącym wydaniu tygodnika.

Zdort od połowy lutego br. jest redaktorem naczelnym serwisu internetowego TVP.info. Wcześniej przez ponad 20 lat był związany z „Rzeczpospolitą” – od 1993 roku do końca ub.r. (z przerwą w latach 2003-2006). Przez ostatnie pięć lat był szefem działu Opinie i „Plusa Minusa”, weekendowego wydania tego dziennika. Odszedł razem z innymi redaktorami „Plusa Minusa” Filipem Memchesem, Beatą Zubowicz i Wojciechem Stanisławskim.

Memches zaczął właśnie współpracę z „Do Rzeczy”, zadebiutował na jego łamach w poprzednim wydaniu. – Na łamach „Do Rzeczy” opublikowałem na razie tylko jeden tekst, a kwestia publikowania kolejnych pozostaje otwarta – zaznaczył w odpowiedzi na pytania Wirtualnemedia.pl. – Podobnie jest z miesięcznikiem internetowym Nowa Konfederacja – w marcu ukazał się tam jeden mój tekst. Wobec żadnego z tytułów prasowych nie mam żadnych zobowiązań, publikuję jako autor zewnętrzny – dodał.

– Na razie jest to współpraca od czasu do czasu, może w przyszłości będzie bardziej regularna – przekazał portalowi Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy”.

Od stycznia br. Filip Memches jest związany z Polskim Radiem 24, prowadzi niektóre audycje publicystyczne („Podsumowanie dnia” i „Gorący temat”) oraz cotygodniowy program „Życie z duszą czy bez”.

Memches z „Rzeczpospolitą” był związany przez kilka lat. Współpracował jako publicysta z tym dziennikiem i z tygodnikiem „Uważam Rze” (w latach 2011-2012, kiedy redagowali go dziennikarze, z których część pracuje obecnie w „Do Rzeczy”), a w latach 2012-2016 był sekretarzem działu Opinie, zajmował się m.in. weekendowym wydaniem „Plus Minus”.