Ostatnio dodane

Dorota Kania redaktor naczelną Telewizji Republika, Tomasz Terlikowski zostaje w zarządzie

Dorota Kania

Dziennikarka „Gazety Polskiej” Dorota Kania zastąpi Tomasza Terlikowskiego na stanowisku redaktora naczelnego Telewizji Republika. Terlikowski pozostaje członkiem zarządu stacji ds. programowych.

– Telewizja Republika jest dynamicznie rozwijającym się projektem, dlatego potrzebuje delegowania odpowiedzialności i poszerzenia pól działania – tak zarząd stacji uzasadnił rozdzielenie między dwie osoby funkcji redaktora naczelnego i członka zarządu ds. programowych.

Dorota Kania od końca października ub.r. prowadzi w Telewizji Republika program „Koniec systemu”.

Tomasz Terlikowski jest związany ze stacją od początku jej nadawania wiosną 2013 roku. Prowadzi program „Starcie cywilizacji” oraz występuje regularnie jako komentator w pasmach „Chłodnym okiem” i „Odkodujmy Polskę”.

Członkiem zarządu Telewizji Republika został w połowie 2013 roku, natomiast w październiku ub.r. objął funkcję redaktora naczelnego, po tym jak zrezygnował z niej Bronisław Wildstein.

W październiku ub.r. z funkcji prezesa i prokurenta stacji odszedł Piotr Fic, zastąpił go Radosław Dobrzyński. Natomiast kilka miesięcy wcześniej z radą nadzorczą kanału pożegnali się Anita Gargas i Cezary Gmyz, którzy przeszli do Telewizji Polskiej: Gargas prowadzi swój magazyn śledczy w TVP1, a Gmyz został korespondentem TVP w Niemczech. W radzie nadzorczej zastąpił ich Grzegorz Tomaszewski, prezes wydawcy „Gazety Polskiej Codziennie” i członek zarządu wydawcy „Nowego Państwa” i serwisu Niezalezna.pl.