TVN7 pokaże dokument o pedofilii w kościele

W poniedziałek (10 kwietnia 2017 roku) na antenie TVN7 premiera dokumentu „Mea maxima culpa: Milczenie Kościoła”. Film ukazujący nadużycia w Kościele katolickim. Gdy czterech świadków zdobyło się na odważny krok ujawnienia dramatycznych doświadczeń, których zaznali jako dzieci z rąk charyzmatycznego księdza, opinia publiczna w Stanach Zjednoczonych zawrzała. Czy głośna sprawa o molestowanie seksualne nieletnich spowoduje zmiany w strukturach instytucji religijnych?

Bohaterami dokumentu, jest czterech głuchoniemych mężczyzn, którzy odważyli się ujawnić ukrywaną wiele lat tajemnicę i przekazać światu swoją wstrząsającą historię. Jako dzieci byli molestowani przez kapłana, który dopuścił się nadużyć wobec ponad 200 głuchych podopiecznych. Ich zeznania przyczyniły się do ujawnienia dokumentów z tajnych archiwów Watykanu, w świetle których Papież, jako głowa Kościoła katolickiego, jest świadomy nieprawidłowości panujących wśród duchowieństwa.

Film, który zostanie wyemitowany w TVN7, obnaża bolesną prawdę na temat pedofilii w Kościele i przedstawia pierwszy znany publiczny protest przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu przez księży w USA. Walka bohaterów o prawdę, trwająca ponad trzydzieści lat, ostatecznie doprowadziła do wszczęcia postępowania przeciwko samemu Papieżowi.

„Mea maxima culpa” na antenie TVN7 w poniedziałek (10 kwietnia 2017 roku) o godz. 21:50.