TVP Kultura zaprasza widzów do ułożenia urodzinowej ramówki na 12-lecie stacji

Mateusz Matyszkowicz

Stacja TVP Kultura rozpoczęła urodzinowy plebiscyt, w rezultacie którego widzowie mają zadecydować o ramówce niedzieli, 23 kwietnia. Na ten dzień przypadają 12. urodziny stacji. – Organizujemy to glosowanie, gdyż widzowie są dla nas najważniejsi – mówi Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP Kultura.

Głosowanie zaczęło się 29 marca i potrwa do 5 kwietni. Każdy internauta może wybrać, co chciałby zobaczyć na antenie TVP Kultura w urodzinowy dzień. – Widzowie są dla nas najważniejsi. Urodziny TVP Kultura to doskonała okazja, żeby to właśnie oni wskazali, które pozycje chcą zobaczyć ponownie lub zadecydowali o premierowej emisji – mówi Mateusz Matyszkowicz, dyrektor anteny.

Po raz pierwszy w historii tej stacji odbiorcy ułożą jej program na cały dzień. Plebiscyt odbywa się w dziewięciu kategoriach: „Filmowy hit”, „Klasyka polska”, „Klasyka światowa”, „Dokument TVP Kultura”, „Teatr”, „Koncert”, „Recital zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego”, „Niedziela z…” oraz „Sztuka”.

W każdej z kategorii można wybrać jedną z trzech zaproponowanych przez stację pozycji. Głosowanie odbywa się na stronach: urodzinytvpkultura.tvp.pl oraz na Facebooku. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone w dniu 6 kwietnia 2017 r. na stronie internetowej stacji.

W lutym 2017 roku w rankingu naziemnych telewizji cyfrowych TVP Kultura zajmowała 22 miejsce, z udziałem w rynku oglądalności na poziomie 0,65 proc.