Dziewięć dodatków regionalnych Gazety Wyborczej od 3 kwietnia

Od 3 kwietnia br. treści tworzone przez redakcje 20 lokalnych oddziałów „Gazety Wyborczej” będą publikowane w dziewięciu dodatkach regionalnych dostępnych od poniedziałku do czwartku wraz z dziennikiem.

Dzięki większemu zasięgowi wydań regionalnych, czytelnicy „Gazety Wyborczej” będą mogli zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami ze swojego miasta i z całego regionu. Zwiększy się również liczba stron, które będą miały do dyspozycji wybrane redakcje lokalne.

„Gazeta Wyborcza” ma 20 lokalnych oddziałów w całej Polsce, których redakcje na bieżąco redagują informacje pojawiające się w lokalnych serwisach Wyborcza.pl, przygotowują tematyczne treści publikowane, m.in. w poniedziałkowym tygodniku „Mój biznes. Ludzie, praca, innowacje” oraz zapewniają wybór informacji i relacji na temat życia danej społeczności do piątkowych magazynów lokalnych. Od 3 kwietnia br. artykuły pisane przez lokalne redakcje będą wydawane w 9 regionalnych dodatkach do „Gazety Wyborczej” ukazujących się od poniedziałku do czwartku.

W nowych regionalnych dodatkach będą ukazywały się treści z następujących miast: (1) Warszawa, Płock i Radom; (2) Wrocław i Opole; (3) Katowice i Częstochowa; (4) Poznań, Szczecin i Zielona Góra; (5) Gdańsk, Toruń i Bydgoszcz; (6) Kraków, Kielce i Rzeszów; (7) Białystok i Olsztyn. Zwiększy się liczba stron przeznaczonych na informacje lokalne w Lublinie, który nie będzie połączony z innymi miastami. Nie zmieni się natomiast sposób wydawania lokalnego dodatku w Łodzi.

Wzmacniamy naszą obecność w regionach, bo wiemy, jak ważne są treści lokalne są dla naszych czytelników, m.in. w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Połączenie treści lokalnych w regiony daje nam też większą elastyczność: do tej pory mniejsze miasta nie mogły mieć od poniedziałku do czwartku więcej niż jednej strony na teksty, a teraz możemy zwiększać liczbę stron w zależności od ich potrzeb. Najważniejsza będzie jednak korzyść czytelnicza: np. radomianin dojeżdżający codziennie do pracy w Warszawie albo student poznańskiego UAM z Zielonej Góry dostaną „dwa w jednym” – mówi Wojciech Bartkowiak, szef redakcji lokalnych i dyrektor operacyjny „Gazety Wyborczej”.

Piątkowe magazyny lokalne będą ukazywały się jak dotychczas – w 20 lokalnych wersjach, nie zmienią się również sobotnie wydania dziennika.