Piszczek typowany na szefa Polskiego Radia 24, Gottesman ma przejść do Jedynki

Krzysztof Gottesman

Dziennikarze Polskiego Radia spekulują, że wicedyrektor Polskiego Radia 24 Krzysztof Gottesman ma przejść do radiowej Jedynki, a nowym dyrektorem PR24 może zostać Paweł Piszczek z TVP Warszawa.

Według ustaleń „Presserwisu” pod koniec zeszłego tygodnia prezes Polskiego Radia Jacek Sobala spotkał się z aktualnym kierownictwem Polskiego Radia 24: dyrektorem Tomaszem Kucem i jego zastępcą Krzysztofem Gottesmanem. Ten ostatni – jak wynika z naszych rozmów z dziennikarzami Polskiego Radia – miałby przejść do kierownictwa radiowej Jedynki. – Nic o tym nie wiem – ucina Gottesman.

Gottesman od września 2007 roku do listopada 2008 roku był zastępcą dyrektora Jedynki odpowiedzialnym za programy publicystyczne i informacyjne (Programem I kierował wtedy Jacek Sobala). Gottesman w latach 1990-2007 pracował w „Rzeczpospolitej”, m.in. jako kierownik działu politycznego i komentator.

Z kolei na nowego dyrektora Polskiego Radia 24 typowany jest Paweł Piszczek, obecnie kierownik redakcji warszawsko-mazowieckiej w TVP Warszawa – dyrektorem tego ośrodka do niedawna był Jacek Sobala. Kiedy Sobala zajmował stanowisko dyrektora Radia Bis, Piszczek był szefem newsroomu. Później pracowali razem w Jedynce, w której Paweł Piszczek kierował „Sygnałami dnia”. W przeszłości Piszczek był m.in. dyrektorem i redaktorem naczelnym Radia Eska Warszawa i wydawcą w Radiu Tok FM. Pełnił także funkcję dyrektora biura prasowego Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Z Pawłem Piszczkiem i Jackiem Sobalą nie udało nam się w weekend skontaktować.