Mateusz Magdziarz dyrektorem TVP3 Opole, Tomasz Szymborski TVP3 Katowice

Tomasz Szymborski

Podczas czwartkowego posiedzenia Rada Mediów Narodowych wybrała dyrektorów ośrodków TVP w Katowicach i Opolu. Mateusz Magdziarz został dyrektorem TVP3 Opole, a Tomasz Szymborski – TVP3 Katowice. Przez ostatni rok pełnili oni obowiązki dyrektorów tych oddziałów.

TVP3 Opole będzie nadal kierował Mateusz Magdziarz, który objął to stanowisko w marcu 2016 roku. Wcześniej pracował m.in. jako dziennikarz serwisu 24opole.pl, współpracował też z TVO Telewizją Opolską i TVN24. Ma też epizod pracy w biurze prasowym Urzędu Miasta Opole. Jako specjalista ds. promocji zajmował się kontaktami z mediami, aktualizowaniem oficjalnej strony internetowej miasta oraz jego aktywnościami w mediach społecznościowych.

W TVP3 Katowice dyrektorem pozostaje Tomasz Szymborski, powołany na to stanowisko także w marcu ub. roku. Szymborski współpracował z portalem Wpolityce.pl, pracował dla redakcji „Rzeczpospolitej”, „Trybuny Śląskiej” i radia RMF FM. Zanim nominowano go na dyrektora katowickiego ośrodka, Tomasz Szymborski był w 2010 r. sekretarzem programu TVP Katowice.