„Dorota Gawryluk zaprasza” od marca w Polsat News

„Otwartość na argumenty, nie pyskówka”

Dorota Gawryluk

W marcu na antenę Polsat News trafi autorski program publicystyczny Doroty Gawryluk pt. „Dorota Gawryluk zaprasza”. – Nie pyskówka tylko siła argumentów – wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl dziennikarka.

Program będzie realizowany w studiu zewnętrznym z udziałem publiczności. W każdym odcinku „Dorota Gawryluk zaprasza” dziennikarka spotka się z gośćmi, z którymi porozmawia na bieżące tematy społeczno-polityczne.

– Program charakteryzuje otwartość na argumenty wszystkich stron każdego sporu, nie pyskówka tylko siła argumentów – opisuje swój projekt w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk.

Nowy program publicystyczny trafi na antenę Polsat News w tym miesiącu. Dokładna data premiery nie została jeszcze ustalona. W zeszłym tygodniu „Press” podał, że autorski format Doroty Gawryluk zastąpi „Brutalną prawdę” Kamila Durczoka. – Rozważamy różne koncepcje, nie podjęliśmy ostatecznej decyzji – wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat. – Zapraszam przed ekran jutro o 21.00 – odpowiedział nam wczoraj Kamil Durczok, zapytany o kontynuację jego programu w wiosennej ramówce.

Od końca ub. roku Dorota Gawryluk nie zarządza już „Wydarzeniami”, ale nadal prowadzi główne wydania serwisu. Gawryluk została szefową „Wydarzeń” w lutym 2016 roku i była odpowiedzialna za trzy wydania serwisu. Postawiono przed nią wówczas dwa główne cele: wzmocnienie popołudniowych „Wydarzeń 15.50” oraz wprowadzenie wieczornego wydania serwisu o godz. 22.00 – program w Polsat News i Polsat News 2 wystartował na początku marca br.

Przełożonym Gawryluk pozostaje Henryk Sobierajski, dyrektor pionu informacji i publicystki w Telewizji Polsat. W ostatnich latach stanowisko szefa „Wydarzeń” nie było obsadzone, po tym jak w połowie 2012 roku wszystkie redakcje informacyjno-publicystyczne Telewizji Polsat przeniesiono do struktur kanału Polsat News.

Dorota Gawryluk jest związana z Polsatem od początku swojej kariery zawodowej. Pracowała również w Telewizji Polskiej, współpracowała z Polskim Radiem, TOK FM, „Uważam Rze”, „Dziennikiem”, „Faktem” i „Rzeczpospolitą”. Obecnie jest publicystką tygodnika „Idziemy”.