Jarosław Jabrzyk producentem „Superwizjera” TVN

TVN rozdziela redakcje „Uwagi!” i „Superwizjera”. Producentem „Superwizjera” został Jarosław Jabrzyk – nieoficjalnie dowiedział się „Presserwis”.

Z informacji, do których dotarliśmy, wynika, że Jarosław Jabrzyk producentem „Superwizjera” jest od 30 stycznia br. Ma to być efekt rozdzielenia redakcji „Uwagi!” i „Superwizjera” (zostały połączone cztery lata temu). Do nowej redakcji – jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – dołączyli już Jakub Stachowiak i Szymon Jadczak. Jabrzyk odmówił komentarza, odsyłając nas do biura prasowego Grupy TVN. Jednak biuro prasowe TVN nie udzieliło szczegółowych odpowiedzi na nasze pytania.

Jarosław Jabrzyk ostatnio pracował jako dziennikarz śledczy TVN, m.in. wspólnie z Bertoldem Kittelem tworząc w ramach „Superwizjera” cykl „Kittel/Jabrzyk przedstawiają”.

Szymon Jadczak poprzednio był producentem w Grupie TVN, przygotowywał m.in. „Turbo Kamerę” dla TVN Turbo, wcześniej był reporterem „Uwagi!”, jest też autorem bloga „Pisane na ostro”.
Jakub Stachowiak ostatnio pisał dla serwisu Oko.press, wcześniej przez osiem lat pracował w redakcji „Uwagi!” i „Superwizjera”. Od stycznia br. ponownie rozpoczął współpracę z TVN, zasilając zespół programu „Uwaga!”.

Pod koniec listopada ub.r. z TVN zostali zwolnieni szefowa redakcji i producentka „Uwagi!” oraz „Superwizjera” Monika Szymborska i jej zastępca Krzysztof Miączyński.