Ostatnio dodane

Renata Grochal i Paweł Reszka przechodzą do „Newsweek Polska”

Paweł Reszka i Renata Grochal

W najbliższym czasie do redakcji tygodnika „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska) dołączą dziennikarze Renata Grochal i Paweł Reszka – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Grochal poprzednio pracowała w „Gazecie Wyborczej”, Reszka w „Tygodniku Powszechnym”.

Według naszych informacji Renata Grochal i Paweł Reszka przyjęli propozycje pracy w „Newsweeku” i w najbliższym czasie dołączą do redakcji. Reszka we wtorek powiedział nam, że umowę może podpisać w najbliższych dniach. Z Grochal nie udało nam się skontaktować.

Przejście Pawła Reszki do „Newsweeka” w środę potwierdził na Twitterze Tomasz Lis, redaktor naczelny tygodnika. We wtorek nie chciał jeszcze komentować zatrudnienia Grochal i Reszki.

Z końcem ub.r. z „Newsweekiem” pożegnali się Rafał Kalukin (przeszedł do „Polityki”) i Wojciech Staszewski (dołączył do redakcji „Nowego Stylu”).

Renata Grochal w grudniu ub.r. w ramach zwolnień grupowych rozstała się z „Gazetą Wyborczą”. Pracowała w niej przez 12 lat, zajmowała się głównie tematyką polskiej polityki.

Paweł Reszka od 2013 roku był związany z „Tygodnikiem Powszechnym”, wcześniej pracował m.in. we „Wprost”, „Dzienniku” i „Rzeczpospolitej” (w „Rz” był przez trzy lata korespondentem w Moskwie). Napisał kilka książek m.in. „Daleko od miłości” i „Daleko od Wawelu”, „Zawód: szpieg” (wszystkie wspólnie z Michałem Majewskim) oraz „Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy”. Za tę ostatnią w ub.r. dostał nagrodę w konkursie MediaTory, Wspólnie z Michałem Majewskim w 2008 roku dostał nagrodę w MediaTorach, a w 2010 roku Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego. W 2005 roku otrzymał Nagrodę im. Dariusza Fikusa.