Ewa Siedlecka przechodzi z „Gazety Wyborczej” do „Polityki”

Ewa Siedlecka

Ewa Siedlecka, dziennikarka „Gazety Wyborczej” (Agora), po 27 latach żegna się z redakcją i od marca przechodzi do tygodnika „Polityka” (Polityka) – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Ewa Siedlecka pracuje w „Gazecie Wyborczej” od 1989 roku. Zajmuje się tematyką prawną, prawami człowieka i kwestiami społeczeństwa obywatelskiego.

– Przez ostatnie półtora roku działo się tak dużo, że mam wrażenie, iż ciągle tylko „wyjmowałam” z głowy, naprawdę czuję się tym znużona. Czas na zmianę rytmu pracy, czas na publikowanie z większym oddechem – mówi Ewa Siedlecka w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. Dodaje, że nie bez znaczenia dla podjęcia decyzji były ostatnie zwolnienia w redakcji „Gazety Wyborczej”. – Wielu ludzi, z którymi się przyjaźniłam, już tutaj nie ma, to jest inna redakcja. Nie było to decydującym argumentem, ale jednak wzięłam to także pod uwagę przy decydowaniu o swojej zawodowej przyszłości – podkreśla.

W „Polityce” Ewa Siedlecka będzie zajmowała się ta samą tematyką co w „Gazecie Wyborczej”. Podobnie jak inni dziennikarze tego tytułu, będzie też prowadziła autorskiego bloga i format wideo.