„Woronicza 17” w TVP Info z przeglądami komentarzy z social media od Krzysztofa Kossowskiego

Michał Rachoń i Krzysztof Kossowski

Krzysztof Kossowski, redaktor naczelny serwisu internetowego Polskiego Radia, od początku stycznia przygotowuje do programu „Woronicza 17” prowadzonego przez Michała Rachonia przeglądy komentarzy i memów z serwisów społecznościowych. Wcześniej Kossowski i Rachoń prowadzili razem „Blogosferę” w TV Republika.

Trwające zazwyczaj ok. 1-2 minut materiały Krzysztofa Kossowskiego są zestawieniem różnych wpisów z social media, także memów i prześmiewczych filmików, dotyczących bieżących wydarzeń politycznych i społecznych. Zazwyczaj są mocno satyryczne, poważniejszy charakter miał klip na temat akcji #GermanDeathCamps.

Cykl zaczął się w noworocznym wydaniu „Woronicza 17”, w którym podsumowano memy polityczne z 2016 roku.

Krzysztof Kossowski od marca ub.r. jest redaktorem naczelnym serwisu internetowego Polskiego Radia, natomiast Michał Rachoń pracuje w TVP Info od stycznia ub.r., a „Woronicza 17” zaczął prowadzić wiosną.

Wcześniej obaj pracowali w Telewizji Republika, Rachoń prowadził tam m.in. pasmo popołudniowego w ramach którego była emitowana „Blogosfera”, w której Kossowski pokazywał memy i żarty internetowe o tematyce politycznej i społecznej.