Małgorzata Spór nie wróci na razie do serwisów Trójki

Dyrekcja Informacyjnej Agencji Radiowej zdecydowała o oddelegowaniu serwisantki Trójki Małgorzaty Spór do działu dokumentacji IAR do końca marca tego roku – wynika z informacji „Presserwisu”.

Małgorzata Spór w połowie października ub.r. razem z Anną Zaleśną zostały odsunięte od przygotowywania dzienników Programu III Polskiego Radia. Powodem miało być, według nieoficjalnych informacji, podawanie na antenie wiadomości, które władzom radia się nie podobały. Dziennikarki wówczas przesunięto do działu dokumentacji IAR na trzy miesiące. Przywrócenia Zaleśnej i Spór do pracy przy dziennikach Trójki domagało się 125 pracowników Polskiego Radia, którzy podpisali list w tej sprawie do prezes radia Barbary Stanisławczyk.

Jak informowaliśmy, Anna Zaleśna w połowie stycznia br. wróciła do prowadzenia serwisów Trójki. W przypadku Małgorzaty Spór decyzja była jednak inna – dyrekcja IAR zdecydowała o oddelegowaniu jej do działu dokumentacji Agencji jeszcze na dwa i pół miesiąca, czyli do końca marca. Pracodawca może maksymalnie na trzy miesiące w roku powierzyć pracownikowi wykonywanie innych obowiązków – a że poprzednia decyzja dotyczyła 2016 roku, obecne oddelegowanie liczy się jako to z puli za 2017 rok.

Małgorzata Spór pracuje w Polskim Radiu od 2001 roku, Anna Zaleśna – od 2007 roku.