Marcin Wolski z nagrodą prezesa TVP za szopkę noworoczną

Autor programu satyrycznego „Szopka w muzeum” Marcin Wolski otrzymał wczoraj specjalną nagrodę prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Audycja w krzywym zwierciadle ukazuje główne siły polityczne Polski i wydarzenia z minionego roku. Tym razem akcja cyklicznego programu satyrycznego została osadzona w muzeum, a udział w programie wzięli m.in. Jerzy Zelnik, Tadeusz Chudecki, Jacek Borkowski i Katarzyna Sawczuk.

W „Szopce” politycy i niektóre inne osoby z życia publicznego zostały sportretowane jako bohaterowie słynnych obrazów w muzeum, które odwiedza grupa osób oprowadzanych przez strażnika. Program wzbudził skrajnie różne komentarze, a najwięcej dyskusji wywołały karykatury byłej pary prezydenckiej Bronisława i Anny Komorowskich oraz Andrzeja Rzeplińskiego, poprzedniego prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

Do KRRiT wpłynęły 8 skarg na program. Wśród zarzutów, które zawarto w skargach, wskazywano wulgarne, rasistowskie, dyskryminacyjne, ksenofobiczne, nawołujące do nienawiści treści.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Marcin Wolski jako autor „Szopki w muzeum” otrzymał wczoraj specjalną nagrodę od prezesa Jacka Kurskiego. Szczegółów nagrody TVP nie zdradza.

„Szopka w muzeum”, autorstwa dyrektora TVP2 Marcina Wolskiego, została pokazana w TVP1 w sylwestra o 22:20 i powtórzona 1 stycznia o 12:50.