Łukasz Mężyk odchodzi z TVP Info i zarzuca stacji jednostronność

Łukasz Mężyk

Wydawca i współzałożyciel 300polityka.pl zrezygnował z prowadzenia programu publicystycznego ”Cztery strony” w TVP Info. Prowadzącym piątkowe wydania wieczornej rozmowy był od lipca br. Zastąpił wtedy Marcina Celińskiego.

– Przychodząc do programu, pięć miesięcy temu, miałem świadomość, że przychodzę do telewizji, która ulega pokusom jednostronności, ale nie jest ona normą. Nie mogę jednak udawać, że nie widzę coraz wyraźniejszego kontekstu w którym występuję i pozostać dłużej w roli jednego z prowadzących autorski program “Cztery strony”, podczas gdy hasłem anteny TVP Info staje się „jedna strona” – uzasadnia swoją decyzję Łukasz Mężyk. Powiadomił o niej już szefa TVP Info Piotra Lichotę.

Mężyk zastąpił w programie Marcina Celińskiego po tym jak zaprosił on do studia Tomasza Piątka, autora opublikowanego w „Gazecie Wyborczej” artykułu o powiązaniach ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza z Robertem Luśnią, współpracownikiem komunistycznej bezpieki. Kierownictwo TVP Info nie zgodziło się na takiego gościa. Pytaliśmy wówczas Mężyka, czy nie ma problemów, że w takiej sytuacji zastępuje Celińskiego. „Dlaczego miałbym mieć z tym problem? Nie wnikam w powody tego rozstania. Dostałem zawodową propozycję, którą uznałem za bardzo ciekawą, inspirującą, dającą mi nowe możliwości rozwoju zawodowego i ją przyjąłem” – odpowiedział wówczas „Presserwisowi”.

„Cztery strony”, to publicystyczne podsumowanie dnia. Prowadzącymi na zmianę są już tylko: Marcin Wikło z tygodnika „W Sieci”, Krzysztof Świątek z „Tygodnika Solidarność” i Magdalena Uchaniuk z Radia Wnet.