Ostatnio dodane

Demonstrujący pod Sejmem zagłuszali relację reportera TVP Info. „Telewizja reżimowa”

Demonstrujący pod Sejmem

W piątek w nocy uczestnicy protestu pod Sejmem starali się zagłuszyć relacjonującego te wydarzenia reportera TVP Info.

Do incydentu doszło po północy. Kiedy dziennikarz TVP Info z operatorem przygotowywali się do relacji na żywo, otoczyli ich demonstranci. Niektórzy trąbili, inni krzyczeli „Telewizja reżimowa” i „Oszuści”. Przed dziennikarzem wymachiwano też flagami Polski i Unii Europejskiej. Tak samo zachowywali się, kiedy reporter zaczął już relację.

To kolejna sytuacja tego rodzaju. W maju br. podczas marszu KOD obrażana była reporterka TVP Info Małgorzata Walaczak, a w kwietniu w czasie pogrzebu płk. Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszka” uczestnicy wyrwali kable z wozu transmisyjnego TVN24. Natomiast w grudniu ub.r. podczas miesięcznicy smoleńskiej zaatakowano reportera TVP Info Radomira Wita.

Demonstranci zebrali się w piątek wieczorem pod Sejmem po tym, jak w związku z zablokowaniem mównicy na sali plenarnej przez posłów PO i Nowoczesnej marszałek zorganizował posiedzenie w sali kolumnowej, gdzie przegłosowano m.in. ustawę budżetową.
Wydarzenia w Sejmie od popołudnia relacjonują wszystkie media, które tym samym zakończyły akcję #Dzieńbezpolityków zorganizowaną przez ponad 30 redakcji w proteście przeciw nowym zasadom pracy dziennikarzy w parlamencie.