Ostatnio dodane

PAP nie chciał udostępnić sali na konferencję o rządowym projekcie ustawy

„Prezes zadzwonił i przeprosił”

Artur Dmochowski

Pracownik Polskiej Agencji Prasowej przekazał agencji Keja PR, że decyzją prezesa sala na konferencję o rządowym projekcie nie zostanie wynajęta. Po upublicznieniu sprawy Artur Dmochowski przeprosił. – Konferencja się odbędzie, zmieniliśmy jej tytuł – wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Leszek Kraskowski z Keja PR.

Zaplanowana na piątek przez Keja PR konferencja pierwotnie miała mieć tytuł: „MEN dyskryminuje Polonię”. Agencja chce poruszyć temat rządowego projektu ustawy, który likwiduje edukację domową dla dzieci mieszkających poza Polską, przede wszystkim w Anglii.

W rozmowie z portalem Wirtulnemedia.pl Leszek Kraskowski z Keja PR tłumaczy, że agencja od kilku dni była w stałym kontakcie z Polską Agencją Prasową w sprawie wyceny wynajęcia sali. We wtorek PAP przekazał pracownikom Keja PR, że z powodu tematu konferencji sala nie zostanie udostępniona.

Kraskowski zaznacza, że pracownik zespołu obsługi medialnej PAP powołał się w e-mailu na decyzję prezesa Artura Dmochowskiego, dołączając namiary do konkurencyjnych podmiotów, które salę na konferencję mogą wynająć. Screenshot z fragmentem korespondencji mailowej został opublikowany na profilu twitterowym Leszka Kraskowskiego.

– Zadzwonił do mnie z przeprosinami prezes PAP Artur Dmochowski. Konferencja się odbędzie, zmieniliśmy jej tytuł, dodając na koniec znak zapytania – wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Leszek Kraskowski z Keja PR. – Prezes tłumaczył, że to jest nadinterpretacja, a pracownik źle go zrozumiał – dodaje.

Kraskowski tłumaczy, że PAP miał również zastrzeżenia do samego tematu piątkowego spotkania z dziennikarzami. – Zasugerowano nam zmianę tematu konferencji. Wielokrotnie korzystaliśmy z sali PAP i byliśmy zadowoleni. Za czasów rządów Platformy Obywatelskiej szefostwo PAP nigdy nie wtrącało się w tematy konferencji – podkreśla Kraskowski.

Konferencja pt. „MEN dyskryminuje Polonię?” w siedzibie PAP przy ul Foksal w Warszawie odbędzie się w piątek o godz. 10.30.