Obywatelski projekt ustawy określany jako „Zatrzymaj Aborcję” zakłada wykreślenie z ustawy możliwości przerwania ciąży ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby płodu. Na początku stycznia br. projekt po pierwszym czytaniu w Sejmie zyskał poparcie większości głosujących posłów i trafił do pracy w komisjach..
W apelu dziennikarzy zamieszczonym w środę przez Fundacje Życie i Rodzina wyrażone jest pełne poparcie dla tego projektu.
– Projekt ustawy, który poparło blisko milion Polaków, likwiduje skrajną formę dyskryminacji osób chorych i niepełnosprawnych, jaką jest zabijanie takich osób w okresie prenatalnym ich życia. Obecnie obowiązujące przepisy wprowadzają eugeniczny podział na ludzi godnych prawnej ochrony życia oraz „podludzi”, którzy na taką ochronę „nie zasługują”, a za kryterium tego podziału przyjęto podejrzenie niekorzystnej diagnozy. Liczba aborcji eugenicznych dokonywanych w polskich szpitalach za pieniądze ze składek zdrowotnych Polaków rośnie lawinowo – czytamy w oświadczeniu.
– Stanowczo wzywamy polityków do niezwłocznego wcielenia w życie ustawy obywatelskiej „Zatrzymaj Aborcję”, która ograniczy wieloletni haniebny proceder eksterminacji Polaków postrzeganych jako „niedoskonali” – podkreślają sygnatariusze apelu.
W środę po południu pod apelem były nazwiska ok. 45 dziennikarzy. To przede wszystkim osoby związane z pismami „Dobre Nowiny”, „Gość Niedzielny”, „Idziemy” (m.in. redaktor naczelny ks. Henryk Zieliński), „Niedziela” (m.in. redaktor naczelna Lidia Dudkiewicz i honorowy redaktor naczelny ks. inf. Ireneusz Skubiś), „Nasz Dziennik”, „Polonia Christina” (m.in. redaktor naczelny Krystian Kratiuk), a także z Telewizją Trwam, Wiara.pl (m.in. redaktor naczelny Andrzej Macura) oraz Katolicką Agencją Informacyjną. Apel popierają też m.in. Dorota Kania (publicysta „Gazety Polskiej” i redaktor naczelna Telewizji Republika), Jan Pospieszalski i Wojciech Cejrowski.
Pod apelem zaznaczono, że inni dziennikarze chcący go poprzeć, mogą zadeklarować to mailem na adres kontakt@zycierodzina.pl.