Jolanta Ojczyk odchodzi z „Rzeczpospolitej”

Jolanta Ojczyk

Po prawie siedmiu latach z „Rzeczpospolitej” odchodzi Jolanta Ojczyk, zastępca szefa działu prawnego – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Na razie nie ujawnia swoich dalszych planów zawodowych.

Z „Rzeczpospolitą” Ojczyk związana jest od maja 2011 r.. Na początku była dziennikarzem piszącym o edukacji, szkolnictwie wyższym i prawie pracy. W maju 2013 r. awansowała na zastępcę szefa działu prawnego, którym obecnie kieruje Anna Wojda.

Wcześniej przez 9 lat pracowała w Gazecie Prawnej/Dzienniku Gazecie Prawnej. Tam zaczynała w dziale Andrzeja Jankowskiego Państwo i samorząd, w którym m.in relacjonowała wydarzenia z Sejmu, a następnie przeszła do działu prawo pracy. Jolanta Ojczyk była dwukrotnie nagrodzona przez Parlament Studentów RP.