„Gazeta Wyborcza” (Agora) do Korei Południowej wysyła dziennikarza Dariusza Wołowskiego, który już wcześniej relacjonował igrzyska olimpijskie, a ostatnio Turniej Czterech Skoczni. Wraz z nim wyjedzie Kuba Atys, fotograf Agencji Gazeta, specjalizujący się m.in. w wydarzeniach sportowych.
Sport.pl (Agora) deleguje Pawła Wilkowicza, który był korespondentem z największych imprez sportowych – m.in. mundialu w Brazylii, Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2016 oraz Zimowych Igrzysk w Soczi. Stacjonarnie za obsługę igrzysk odpowiadać będą Łukasz Jachimiak, Piotr Majchrzak oraz Damian Bąbol. Zawody relacjonowane będą w druku, online, w mediach społecznościowych oraz w aplikacjach Sport.pl Live i Gazeta.pl Live.
Newsroomy sportowe Onetu i „Przeglądu Sportowego” (Grupa Onet-RAS Polska) będą obsługiwać Kamil Wolnicki i Tomasz Kalemba. Obaj pracowali już podczas poprzednich Zimowych Igrzyskach Olimpijskich (Vancouver, Soczi).
Wirtualna Polska na igrzyska wysyła Michała Bugno, który jest reporterem WP i jednocześnie koordynatorem projektów wideo serwisu WP Sportowe Fakty. Bugno przygotuje teksty i materiały multimedialne, które będą publikowane w WP Sportowe Fakty oraz na fanpage’u serwisu na Facebooku. W czasie igrzysk nad tekstami i relacjami pracować będzie cały zespół Sportowych Faktów (który łącznie ze współpracownikami liczy kilkaset osób) oraz redakcja WP Wiadomości.
Interia dzięki współpracy z Eurosportem (właściciel stacji ma prawa do transmisji z igrzysk) w serwisie Eurosport.Interia.pl pokaże skróty wideo z każdego startu polskich sportowców.
Radio Tok FM (Agora) na czas Igrzysk Olimpijskich zwiększy liczbę informacji i programów sportowych. W dni powszednie stacja będzie emitować serwisy olimpijskie o 6.20, 7.20, 8.20, 9.20, 10.20, 18.20, 19.20, 20.00. Od poniedziałku do piątku program „Jeszcze więcej Igrzysk” nadawany będzie o 13.40 i 16.40. W weekendy specjalne serwisy olimpijskie emitowane będą o 7.20, 8.20, 9.20, 10.20. Weekendowe programy publicystyczne będą rozpoczynały się o godz. 15.20 i trwać będą do 16.00.
Obsługą igrzysk zajmą się Przemysław Pozowski, Mateusz Warianka i Przemysław Iwańczyk. Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda i Rock Radio będą informowały o wydarzeniach olimpijskich w serwisach informacyjnych.
TVP będzie transmitowała wszystkie występy Polaków i finały wszystkich konkurencji Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018. Jedynka i Dwójka od 8 do 23 lutego br. pokaże 200 godzin transmisji z zawodów. TVP wysyła do Pjongczangu siedem ekip reporterskich (z obsługą 35 osób). Będą w nich: Włodzimierz Szaranowicz, Dariusz Szpakowski, Przemysław Babiarz, Mariusz Czerkawski i Adam Małysz. Telewizja nada w sumie 200 godzin transmisji, czyli 70 więcej niż z Zimowych Igrzysk w Soczi.