Hanna Dołęgowska, dyrektor i redaktor naczelna radiowej Czwórki, otrzymała Złoty Mikrofon „za otwartość na młodych słuchaczy, determinację, pomysłowość i niekonwencjonalne popularyzowanie sportu jako sposobu na życie”.
Maciej Kubera z Teatru Polskiego Radia odebrał Złoty Mikrofon „za muzyczność w słowie, za słowo w muzyce, pryncypialność i kompetencje reżysera dźwięku w Teatrze Polskiego Radia”.
Dziennikarkę Programu II Magdalenę Łoś-Komarnicką wyróżniono „za pasjonujące opowiadanie o muzyce dawnej i odnajdywanie dla niej współczesnego kontekstu. Za ujmującą osobowość, radiową wszechstronność i gotowość koleżeńskiej pomocy w radiowym drugim planie”.
Małgorzatę Maliborską-Prażmowską z radiowej Trójki uhonorowano „za stworzenie serwisów informacyjnych o szczególnym, właściwym Trójce charakterze. Za słowa, które zawsze oddają istotę rzeczy”.
„Złoty Mikrofon dedykuję tym niemal 30 osobom, które musiały odejść z Programu III w ciągu ostatnich dwóch lat – od Marcina Zaborskiego po Roberta Kantereita. Bardzo mi was brakuje” – mówiła Małgorzata Maliborska-Prażmowska, odbierając nagrodę.
Małgorzata Raducha z Programu I Polskiego Radia została nagrodzona „za umiejętność nawiązywania kontaktu ze słuchaczami, opowiadanie o rzeczach zwykłych i niezwykłych w sposób pełen kultury i emocji”.
Zarząd Polskiego Radia postanowił również przyznać Honorowy Złoty Mikrofon, którego laureatem został Leszek Długosz „za obecność na antenach Polskiego Radia, dzięki której realizowana jest prawdziwa misja publicznego nadawcy, a także za wybitne osiągnięcia artystyczne i konsekwentne występowanie w obronie wartości”.
Gala wręczenia Złotych Mikrofonów odbyła się w środę 29 września w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Nagroda została ustanowiona i po raz pierwszy wręczona w 1969 roku. Honorowy Złoty Mikrofon przyznawany jest okazjonalnie od 2002 roku.