Audycje plenerowe w Polskim Radiu Dzieciom

Martyna Chuderska ruszy śladami spektaklu Kwiat Paproci

Audycje plenerowe w Polskim Radiu Dzieciom

Cykl audycji plenerowych „Teatralne lato w Polskim Radiu Dzieciom” odbędzie się w drugiej połowie sierpnia br. Martyna Chuderska ruszy śladami spektaklu „Kwiat Paproci”.

Plenerowe audycje z pokazów spektaklu familijnego „Kwiat Paproci” odbędą się w sierpniu br. Dziennikarka Martyna Chuderska odwiedziła już Cyców (18 sierpnia), a następnie zawita do Wolanowa (26 sierpnia) oraz Iłży (28 sierpnia). Program na żywo będzie nadawany w godz. 14.00-16.00. W trakcie audycji przewidziano relacje z przygotowań do spektaklu oraz rozmowy z uczestnikami warsztatów, parad i koncertów.

Spektakl „Kwiat paproci” w reżyserii Mateusza Tymury powstał na postawie baśni Ignacego Kraszewskiego. Bohater opowieści marzy o odnalezieniu magicznego kwiatu paproci, który może przynieść szczęście i bogactwo jego rodzinie. W drodze ku dorosłości, mierząc się z leśnymi strachami i własnymi słabościami, zdobywa kwiat. Później próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, gdzie jest prawdziwe szczęście.

Scenografia przestawień, które odbywają się w namiocie cyrkowym jest wykonana z naturalnych materiałów znalezionych podczas wędrówek po Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu. Muzyka jest grana i tworzona na żywo na tradycyjnych instrumentach. Spektaklowi towarzyszą również warsztaty teatralne.

Pierwszy pokaz w zmienionej, przystosowanej do namiotu cyrkowego formie, odbył się 11 sierpnia br. na terenie Fundacji Teatr Latarnia w Borkach w województwie podlaskim. Wybrane spektakle są tłumaczone na język migowy. Patronem medialnym projektu jest Polskie Radio Dzieciom. Cykl audycji jest realizowany w ramach projektu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz Fundacji Teatr Latarnia. Wstęp na spektakle jest bezpłatny.