Rusza siódma edycja Radio Akademii

Koszt kursu to 2999 zł

Siódma edycja Radio Akademii

Do 15 sierpnia br. trwają zapisy do nowej edycji Radio Akademii – projektu szkoleniowego dla przyszłych radiowców organizowanego przez Grupę ZPR Media. Najlepsi uczestnicy mają szansę rozpocząć pracę w rozgłośniach Grupy ZPR Media.

Rekrutacja na kolejny semestr Radio Akademii jest dwuetapowa, aplikować można poprzez stronę internetową, a zapisy trwają do 15 sierpnia. Tegoroczny kurs rozpocznie się 14 września i potrwa 10 tygodni, łącznie na szkolenie złoży się ponad 100 godzin ćwiczeń, warsztatów i wykładów. Program obejmuje wszystkie aspekty pracy w radiu, a duża część zajęć to praktyka w studiu radiowym. Kurs kosztuje 2999 zł. Co roku jeden, najlepszy uczestnik Radio Akademii otrzymuje też całkowity zwrot opłaty za kurs.

Wykłady, zajęcia i warsztaty poprowadzą prezenterzy i szefowie wszystkich stacji należących do Grupy ZPR Media, m.in. Piotr Rzepka (dyrektor programowy Radia VOX FM i Radia Plus), Krzysztof Skrzypkowski (prezenter i szef muzyczny Radia VOX FM), Olgierd Wojtkowiak (dyrektor programowy Radia ESKA i ESKA2), Andrzej Descours (brand manager Radia ESKA i ESKA2), Maciej Woźnica (szef działu produkcji), Kamil Rutkowski (prezenter Radia VOX FM), Agnieszka Szkuta (prezenterka Eski ROCK) i Kasia Węsierka (prezenterka Radia ESKA).

Projekt kontynuowany od 2018 r.

Radio Akademia powstała w 2018 r. jako projekt szkoleniowy Grupy ZPR Media. Najlepsi uczestnicy mają szansę na praktyki i pracę w rozgłośniach grupy. Dotychczas, po kursie w Radio Akademii, pracę w Radiu VOX FM znaleźli Iga Dudziuk, Ryszard Piwek i Paulina Buczyńska, w Radiu ESKA – Paweł Bogaj, w internetowym Radiu VIBE FM – Dawid Kowalczyk, a w Esce ROCK – Claudia Antoszewski.