Rada pracownicza w Bauer Media Group w Hamburgu wspiera związkowców z polskiego Bauera

„Po wymianie zdań z przedstawicielem inicjatywy związkowej w Bauer Polska, rada pracownicza koncernu postanowiła zadeklarować solidarność ze swoimi kolegami i koleżankami. Dobra praca musi być odpowiednio wynagradzana” – czytamy

Rada pracownicza w Bauer Group w głównej siedzibie firmy w Hamburgu deklaruje solidarność z polskimi związkowcami będącymi w sporze zbiorowym z wydawnictwem Bauer i agencją AKPA Press Polska – dowiedział się „Presserwis”. – Wzięliśmy udział w zebraniu online – mówi nam Anita Zuchora z prezydium związkowego w Bauer Media Polska.

Informację na temat poparcia z Hamburga znaleźliśmy w intranecie centrali Bauer Media Group. Decyzję o wyrażeniu solidarności z polskimi związkowcami podjęto podczas lipcowego zebrania rady pracowniczej. Jej szefem jest Andreas Bierling.

Poparcie rady pracowniczej

Jak mówi „Presserwisowi” Zuchora, kontakt z Bierlingiem udało się nawiązać za pośrednictwem Europejskiej Federacji Dziennikarzy.

– Otrzymaliśmy poparcie rady pracowniczej po długich rozmowach z Andreasem. Głównym tematem dyskusji były warunki pracy w Polsce i Niemczech. Podczas spotkania online zadawano nam pytania na temat samego sporu zbiorowego i warunków pracy w wydawnictwie Bauer.

„Po wymianie zdań z przedstawicielem inicjatywy związkowej w Bauer Polska, rada pracownicza koncernu postanowiła zadeklarować solidarność ze swoimi kolegami i koleżankami. Dobra praca musi być odpowiednio wynagradzana” – czytamy w artykule, w którym opisane są postulaty polskich związkowców i kolejne etapy sporu zbiorowego.

Związkowcy Bauera są ostrożnie optymistyczni

Przed zamknięciem „Presserwisu” wydawnictwo Bauer nie odpowiedziało na naszą prośbę o komentarz w sprawie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie mediacyjne na linii związkowcy-Bauer oraz agencja AKPA Polska Press. Działacze są po tym spotkaniu ostrożnie optymistyczni: pracodawca zaproponował usprawnienie zarządzania firmą oraz zobowiązał się, że do połowy września odpowie na część wysuwanych postulatów, a konkretnie żądania utworzenia funduszu świadczeń socjalnych.

– Kluczowe kwestie dotyczące podwyżek i siatki płac mają stanowić element wyniku współpracy w zakresie jednego z projektów zaproponowanych przez pracodawcę – mówi communications manager w wydawnictwie Bauer.