Marcin Bisiorek w Szkle Kontaktowym

Oprawa "Szkła"

Marcin Bisiorek, dziennikarz związany z Radiem 357, pojawił się pierwszy raz w „Szkle Kontaktowym” (TVN24).

Bisiorek pojawił się pierwszy raz w „Szkle Kontaktowym” 22 lipca br. Program prowadził Tomasz Sianecki. Stacja już wcześniej zapowiedziała pojawienie się nowych twarzy po odejściu z programu Katarzyny Kasi i Grzegorza Markowskiego.

Kim jest Marcin Bisiorek?

Marcin Bisiorek jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego, wydział lekarski. W latach 1988 – 1990 sympatyk ruchu Pomarańczowa Alternatywa. Współorganizator happeningów „Na małe kroki nas nie stać”, „Dzień Kolumba”, wydawca alternatywnego zinu „Zbastnica”. Członek i wokalista zespołów Sex Guns, Heartburn i Lepiej Nie Pytaj. Od 1991 r. członek, a od 1994 szef Centrum Kultury Medyków „Cytryna”.

W trakcie studiów rozpoczął współprace z łódzkim Radiem Manhattan. Początkowo producent i prezenter, od końca 1993 r. do września 2000 r. szef muzyczny radia. Prezenter i autor czwartkowego programu „Rock’n’Manattan”, oraz piątkowego „Lista 20 i 1” (razem z Violettą Paprocką i Rafałem Baranem) nadawanego do zakończenia działalności radia pod szyldem Radio Manhattan.

Od września 2000 r. do października 2001 r. dj i szef muzyczny Radia Eska Łódź. Prezenter listy przebojów „Gorąca 20-tka”. Od października 2001 r. do listopada 2007 r. dyrektor programowy Radia Eska Warszawa. Współtwórca programu porannego „Zjedz Pawelca na śniadanie”. Prezenter programu „Eurotop”. Był dyrektorem artystycznym i prezenterem koncertów Eska Music Awards 2004–2008, Hity Na Czasie, Sopot Hit Festiwal i Szczecin Rock Festival.

Od kwietnia 2008 r. do czerwca 2009 r. prezes zarządu wytwórni płytowej Lemon Records. Od listopada 2008 r. do listopada 2013 r. dyrektor programowym Eski Rock, w której prowadził poniedziałkowy program „Poduszkowiec” oraz programy weekendowe.

Od września 2014 r. do maja 2017 r. szef kanału muzycznego MUZO.TV w Grupie POLSAT, który był kanałem youtube, realizującym sesje live polskich i zagranicznych artystów. Od 20 października 2014 r. do 30 października 2022 r. dyrektor programowy Radia MUZO.FM. Razem z Anną Nowaczyk prowadził poranne pasmo „Bisior i Anna” oraz wieczorny, poniedziałkowy program autorski „HappyNoise”.