Redaktorem naczelnym nowego portalu został Piotr Wróblewski, poprzednio kierownik online w Polska Press, a także laureat Grand Press 2023 za książkę reporterską „Żarnowiec. Sen o polskiej elektrowni jądrowej”. Skład redakcji tworzą także: Greta Sulik (wcześniej Radio Warszawa i haloursynow.pl), Miłosz Piotrowski (Radio Kolor i Eska Warszawa), Marta Gostkiewicz (PAP i WP.pl) oraz fotograf Maciej Gillert (Fakt i Super Express).
Piotr Wróblewski, redaktor naczelny, podkreśla, że celem portalu jest zbudowanie takiej pozycji na rynku, by stać się „wyborem numer jeden w Warszawie”.
– Stworzyliśmy świetny zespół redakcyjny, doskonale znający się na stołecznych tematach. W Raporcie Warszawskim stawiamy na jakościowe dziennikarstwo, skupiamy się na tematach lokalnych, interwencyjnych i społecznych – opowiada.
Na stronie głównej Raportu Warszawskiego znajdują się następujące kategorie: interwencje, miasto, inwestycje, polityka, transport, kryminalne, historia i kultura. Redakcja liczy teraz pięć osób, ale planuje rozbudowanie zespołu. Wróblewski zapowiada, że na łamach portalu poza tematami przygotowanymi przez redakcję pojawiać się będą felietony zarówno lokalnych polityków, jak i ekspertów od dostępności, architektury czy historii. – Zależy nam na pokazywaniu różnych głosów, różnych stron i różnych punktów widzenia – wyjaśnia naczelny.
Wydawcą Raportu Warszawskiego jest wydawnictwo Skarpa Warszawska wydające miesięcznik „Skarpa Warszawska”, dwumiesięcznik „Historia bez tajemnic” i dwumiesięcznik „Pocisk. Magazyn literacko-kryminalny”.