„Wdrożona zmiana wzmacnia koordynację programową i pozwala zoptymalizować koszty funkcjonowania spółki” – podała TVP w komunikacie. Telewizja zlikwidowała Centrum Kultury i Historii, a także TVP ABC, TVP Nauka i TVP Kobieta jako osobne jednostki, o czym informowaliśmy w „Presserwisie”.
Pojawią się redakcje centralne
Od marca w strukturach biura programowego – poza TVP 1, TVP 2, TVP Rozrywka i TVP Seriale – znajdują się również TVP Kultura, TVP Historia, TVP Dokument, TVP HD, TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP Kobieta, TVP ABC, TVP ABC 2, Alfa TVP i TVP Nauka. Dyrektorem biura programowego od końca grudnia jest Sławomir Zieliński.
„W strukturze biura programowego pojawią się redakcje centralne, odpowiedzialne za przyporządkowanie konkretnych propozycji programowych do poszczególnych anten i ich pasm” – przekazała TVP.
Biuro prasowe telewizji nie odpowiedziało na nasze pytania, kto będzie odpowiadał za poszczególne anteny ani co z dotychczasowymi dyrektorami kanałów.
Solidarność: „Kryzys organizacyjny i kompetencyjny”
Jednocześnie z apelem do władz TVP wystąpiła telewizyjna Solidarność. Jej przewodniczący Bogdan Wiśniewski zwrócił się o „niezwlekanie i podjęcie dialogu z pracownikami, których reprezentuje NSZZ Solidarność TVP S.A.”.
„Ze względu na to, że obecnie podejmowane są decyzje nie tylko personalne, ale i głębokie zmiany organizacyjne struktury Spółki, to podjęcie kontaktów z nami wydaje się konieczne. Z naszego punktu widzenia pogłębia się kryzys organizacyjny i kompetencyjny połączony z całkowitym brakiem informacji kierowanej do pracowników, skutkujący wzrastającym poczuciem niepewności, a nawet zagrożenia” – napisał Wiśniewski.
Ponadto TVP zdecydowała, że działalność impresariatu w obecnej formule nie będzie kontynuowana, bo „nie jest uzasadniona ekonomicznie”.