Józef Krzyk pracował przez ponad 30 lat w „Gazecie Wyborczej”. Rozstał się z nią na fali ostatnich zwolnień. – Ale pożegnaliśmy się bez złości – mówi „Presserwisowi”.
Tumidalski: „Budowanie optymalnego składu redakcji”
Od 1 marca Krzyk jest dziennikarzem katowickiego biura Polskiej Agencji Prasowej. Ma zajmować się m.in. historią, czyli tematyką, którą zajmował się w „GW”. – Będę też redaktorem portalu Dzieje.pl – mówi.
– Redaktor Józef Krzyk wzmacnia nasz otwarty portal Dzieje.pl jako redaktor i dziennikarz piszący teksty – potwierdza Marek Błoński, likwidator PAP. Trudno sobie wyobrazić lepszą osobę w tej roli, wieloletnie doświadczenie dziennikarskie i olbrzymia wiedza historyczna Józefa Krzyka sytuują go wśród dziennikarskich autorytetów w tej dziedzinie. Czytelnicy portalu, którego nowym szefem jest red. Michał Szukała, wkrótce będą mogli się o tym przekonać.
Błoński dodaje: – Wkrótce pracę w naszym dziale społecznym rozpocznie jeszcze jedna, niezwykle kompetentna osoba pozyskana po jej odejściu z „GW”. Nie mogę na razie zdradzić nazwiska. Podjęliśmy rozmowy jeszcze z dwiema osobami, ale nie wiem, jak się zakończą.
– Bardzo cieszymy się z powrotu do PAP dziennikarzy, z którymi mieliśmy już okazję współpracować oraz z przyjścia nowych redaktorów. Aktualnie jesteśmy w trakcie budowania optymalnego składu redakcji. Planujemy jeszcze wzmocnienie działu gospodarczego i obszaru zdrowotnego – mówi Wojciech Tumidalski, redaktor naczelny PAP.
Zmiany w serwisach informacyjnych PAP
Rafał Lesiecki, specjalizujący się w tematyce wojskowej, ostatnio pracował dla portalu TVN24.pl. Poprzednio był redaktorem w Defence24.pl, a wcześniej przez 10 lat reporterem w Polskiej Agencji Prasowej w dziale społecznym. Pod koniec pracy w Agencji koordynował obsługę medialną szczytu NATO w Warszawie.
Norbert Nowotnik w Polskiej Agencji Prasowej pracował już wcześniej, zajmował się początkowo edukacją i szkolnictwem wyższym, a następnie historią i działalnością IPN oraz innych instytucji, które zajmują się upowszechnianiem wiedzy. Relacjonował wiele wydarzeń społeczno-politycznych, w tym prace legislacyjne w sejmie i senacie, a także postępowania sądowe.
Z początkiem marca zmieniają się też serwisy informacyjne PAP, z których codziennie korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy. Z perspektywy subskrybentów najważniejsze korzyści to dostęp do multimedialnej informacji z uwzględnieniem tekstu, infografik, foto i wideo. Drugą ważną zmianą jest wprowadzenie szczegółowych zapowiedzi materiałów na kolejny dzień, co pomoże wydawcom i redakcjom w lepszym planowaniu pracy.