Z informacji „Presserwisu” wynika, że Marta Odziomek skorzystała z programu dobrowolnych odejść, jaki Agora uruchomiła dla dziennikarzy. W oddziale katowickim zajmowała się przede wszystkim tematyką kulturalną, ze szczególnym uwzględnieniem teatru. Redagowała też tygodnik „Co Jest Grane Katowice”. W katowickim oddziale Gazety Wyborczej pracowała od 2013 roku.
Krzyk: „Rozstajemy się bez złości”
Józef Krzyk, dziennikarz z zacięciem historycznym, z „GW” był związany od 30 lat. Jest autorem i współautorem książek „Korfanty. Silna bestia”, „Plagi. Historia bez końca. 26 chorób, które zmieniły świat”. – Ale z „Gazetą” rozstajemy się bez złości – podkreśla w rozmowie z „Presserwisem”. Dodaje, że od 1 marca będzie pracował jako redaktor w nowym miejscu. Szczegółów na razie nie zdradza.
Marcin Czyżewski pisał gównie o południowym subregionie województwa śląskiego, Beskidach i turystyce. Był też wydawcą serwisu bielskobiala.wyborcza.pl. W „GW” pracował od 1997 roku.
Z Agorą w ramach zwolnień grupowych rozstaje się również Jacek Szczerba, krytyk filmowy i dziennikarz działu Kultura, związany z „Gazetą Wyborczą” od 1990 roku. Zaczynał w „Gazecie Stołecznej”, a następnie pisał do nowo powstałej „Gazety Telewizyjnej”. Szczerba jest m.in. współautorem książkowych wywiadów rzek z Andrzejem Łapickim i Tadeuszem Konwickim. Z Grzegorzem Jankowskim nakręcił serię dokumentów „Filmy o filmach”, m.in. o „Pociągu” Jerzego Kawalerowicza, „Pożegnaniach” Wojciecha Hasa, „Dreszczach” Wojciecha Marczewskiego i „Salcie” Konwickiego.
W sumie w ramach zwolnień grupowych z „GW” ma się pożegnać 180 osób. Do trzech (Warszawa, Północ i Południe) zmniejszy się również liczba mutacji „GW”, a część jej dodatków odchudzi od 4 marca swoją objętość.