W TVP1 „Ocaleni” będą emitowani do 7 marca, obecnie program można oglądać w czwartki o godz. 23.35. W ramówce na kolejny tydzień już go nie wpisano, cyklu nie ma też w ramówkach TVP2, TVP3 ani TVP Info.
– Odcinki z transzy, na którą mamy podpisaną umowę z Telewizją Polską, są już nagrane. Czekamy na emisje premierowe – mówi Rafał Porzeziński portalowi Wirtualnemedia.pl. – Jaka będzie przyszłość, nie mam pojęcia – zaznacza.
Przyznaje, że od zmian kierownictwa TVP w drugiej połowie grudnia ub.r. nikt z nadawcy nie kontaktował się z nim w sprawie dalszej realizacji „Ocalonych”. Centrum informacji TVP nie odpowiedziało w poniedziałek na pytania portalu Wirtualnemedia.pl. „
Ocaleni” w TVP1 od sześciu lat
Bohaterami „Ocalonych” są ludzie mający za sobą poważne problemy życiowe, przede wszystkim związane z uzależnieniami i chorobami. Program zadebiutował wiosną 2018 roku, przez cały czas był emitowany w TVP1, w środy lub czwartki wieczorem. Reżyserią zajmował się Jacek Raginis-Królikiewicz.
Program ruszył jako rozwinięcie audycji „Twarzą w twarz – Ocaleni” prowadzonej przez Rafała Porzezińskiego od 2016 roku w radiowej Jedynce. Porzeziński od stycznia 2016 do stycznia 2018 roku był dyrektorem tej rozgłośni.
Przedtem Rafał Porzeziński przez dwa lata prowadził program „12-ty krok” w TV Republika. Wcześniej pracował m.in. w radiowej Trójce, Radiu ZET, Radiu Kolor, Radiu Józef, Radiu Warszawa oraz Radiu Plus, gdzie pełnił funkcję dyrektora programowego. Współpracował też m.in. z Canal+, Telewizją Polsat, TV Puls i TVP Info. W 2009 roku był wydawcą programu „Koniec końców” w TVP1, współprowadzonego przez Pawła Kukiza.
Jesienią 2021 roku Rafał Porzeziński został gospodarzem cotygodniowego programu „Dwa spojrzenia” w Polskim Radiu 24, a od stycznia ub.r. razem z Markiem Horodniczym prowadził raz w tygodniu pasmo muzyczne „W tonacji Trójki” w Programie III Polskiego Radia.
Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia widownia minutowa TVP1 wynosiła 403 303 osoby, co dało 7,52 proc. udziału w rynku oglądalności (po spadku rok do roku o 14,4 proc.).