Z Agorą rozstają się Małgorzata I. Niemczyńska i Łukasz Kamiński

"HR wykorzystał lukę"

Łukasz Kamiński i Małgorzata I. Niemczyńska związani z „Gazetą Wyborczą” byli od około 20 lat

Z Agorą rozstają się Małgorzata I. Niemczyńska, związana z tytułem „Książki. Magazyn do czytania” oraz wieloletni dziennikarz działu Kultura w „Gazecie Wyborczej” Łukasz Kamiński – dowiedział się „Presserwis”. – Szkoda, że na pożegnanie HR Agory bezdusznie wykorzystał lukę w porozumieniu ze związkami – zauważa Niemczyńska.

Małgorzata I. Niemczyńska potwierdziła w rozmowie z nami, że do zwolnień grupowych zgłosiła się dobrowolnie. Jak mówi, zadecydowały względy ekonomiczne. – Niby cały czas mam tę samą umowę, ale na przestrzeni kilku lat moje zarobki tak dramatycznie się pogorszyły, że zwyczajnie nie starcza mi na życie – tłumaczy dziennikarka.

Małgorzata I. Niemczyńska: „Nie powinnam się zdziwić”

Niemczyńska dodaje: – Z redakcją „Książek. Magazynu do czytania”, w której aktualnie jestem zatrudniona, rozstaję się w przyjaźni i zgodzie. Wiem, że płacili mi tyle, ile mogli, też mają swój budżet. To i tak graniczy z cudem, że pismo literackie na siebie zarabia, chyba są jedyni w Polsce. Szkoda tylko, że na pożegnanie HR Agory cynicznie i bezdusznie wykorzystał lukę w porozumieniu ze związkami, by wyliczyć mi rekompensatę za staż pracy w sposób rażąco dla mnie krzywdzący – stwierdza.

– Próbowałam interweniować, ale nic to nie dało. W sumie nie powinnam się zdziwić, znam tę firmę od 20 lat, wiem, jak się w niej traktuje ludzi – przekazała nam Małgorzata I. Niemczyńska, która w „Książkach. Magazynie do czytania” pracuje od listopada 2022 roku.

Wcześniej związana była m.in. z „Magazynem Świątecznym” (dziś „Wolna Sobota”) i „Dużym Formatem”. Z Agorą związana jest od 2004 roku.

Łukasz Kamiński potwierdza swoje rozstanie z Agorą, ale nie chce komentować sprawy. To dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą” od ponad 20 lat, pisze głównie o muzyce i popkulturze. Poza „Gazetą Wyborczą” jego teksty ukazywały się m.in. w „Gazecie Magnetofonowej”, „Jazz Forum”, „K-Magu” czy „Der Tagesspiegel”.