Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz odwołał dotychczasowe władze mediów publicznych, w tym Polskiego Radia. Publicznym radiem przestała kierować Agnieszka Kamińska, choć ona podtrzymuje, że nadal jest prezeską. Minister powołał nowe rady nadzorcze, które z kolei wybrały nowe zarządy. W publicznym radiu będzie on dwuosobowy z Pawłem Majcherem i Juliuszem Kaszyńskim. Z kolei w radzie nadzorczej znaleźli się: Olga Sztejnert-Roszak (przewodnicząca), Tomasz Kapliński i Jakub Bartosiak.
„Przyszliśmy tu odbudowywać i wzmacniać” – napisali Paweł Majcher i Juliusz Kaszyński w pierwszym mailu do pracowników. „Jesteśmy radiowcami. Znamy realia panujące w firmie i mamy świadomość, że wciąż pracuje tu wielu fachowców. Chcemy skorzystać w Państwa wiedzy i doświadczenia. Wiemy też co działo się w Radiu w ostatnich latach. Zarówno Wy jak i my mamy świadomość, że były to efektem politycznych decyzji i stało w dalekiej sprzeczności z zasadami obiektywnego dziennikarstwa. Naszym celem jest zakończenie takich praktyk. Chcemy by Polskie Radio znów było wzorem dziennikarskiego profesjonalizmu i obiektywizmu. Zapraszamy do współpracy” – czytamy w wiadomości.
Jak ustalił „Presserwis”, nowy zarząd odwołał pierwszych dyrektorów. Paweł Piszczek stracił stanowisko szefa Informacyjnej Agencji Radiowej, a Celina Witas, Ewa Ablewicz-Rzeczkowska i Krzysztof Kossowski – wicedyrektorów. P.o. dyrektorem agencji został wieloletni reporter Polskiego Radia Wojciech Cegielski.
Krzysztof Świątek przestał być dyrektorem Polskiego Radia 24. Pełnienie obowiązków powierzono dziennikarzowi rozgłośni Grzegorzowi Frątczakowi.
Edyta Poźniak nie jest już wicedyrektorką Programu I Polskiego Radia, a Dawid Wildstein – wicedyrektorem Programu III Polskiego Radia. Z kolei Anna Czabańska odwołała została ze stanowiska zastępczyni dyrektora biura programowego Polskiego Radia.
Nowy prezes Polskiego Radia Paweł Majcher w latach 2006-2009 był prezesem publicznego Radia Wrocław. Od końca 2009 roku do 2011 roku zasiadał w zarządzie Polskiego Radia. Podlegały mu promocja, reklama i portal internetowy. Później był m.in. rzecznikiem prasowym szefa MSWiA Bartłomieja Sienkiewicza.
– Nie przyszło mi do głowy jego nazwisko, jestem pozytywnie zaskoczony – mówi pracownik Polskiego Radia, który wcześniej pracował w spółce z Pawłem Majcherem. – To racjonalny, sensowny człowiek, z którym się szło dogadać. Nie wykonywał szalonych ruchów, nie było ręcznego sterowania – opowiada.
Z kolei Juliusz Kaszyński, który został wiceprezesem, od 2004 roku był dziennikarzem TVN i TVN24. W Polskim Radiu pracował w przeszłości jako reporter i wydawca.