Jarosław J. Szczepański przestał pracować dla News 24

"Przyczyna jest bardzo prosta"

Jarosław Józef Szczepański nie podaje przyczyny odejścia, ale można się domyślić, że chodzi o problemy z wypłatami

Jarosław Józef Szczepański zawiesił wczoraj udział w programie publicystycznym „Istota rzeczy” na antenie News 24 (Astro). Nie podał przyczyn, ale z komentarzy na Facebooku wynika, że jedną z nich były zaległości płacowe wobec pracujących dla tego kanału.

„Od dziś zawieszam swój udział w programie »Istota Rzeczy« w News24. Przyczyna jest bardzo prosta…” – napisał na Facebooku.

Szczepański: „Dżentelmeni o tym nie mówią”

– Poniedziałkowego programu już nie było. To co napisałem na Facebooku, to mój jedyny komentarz. Bardzo przepraszam, ale zdecydowałem, że nie powiem nic na temat powodów tej decyzji – mówił w rozmowie z „Presserwisem” prowadzący „Istotę rzeczy” (program zaczął prowadzić w ubiegłym roku).

Z dyskusji pod postem wynika, że znany dziennikarz i publicysta ekonomiczny wycofał się z News 24 w reakcji na wstrzymywanie wypłat pracownikom tego kanału. Zapytany przez jednego z użytkowników o przyczyny tej decyzji odparł: „dżentelmeni o tym nie mówią”.

Jedna z komentujących w dalszej części dyskusji na FB wywodzi: „Przykre, że News 24 nie płaci ludziom pieniędzy za ich uczciwą pracę, a jeszcze bardziej przykre, że wciąż werbuje nowych ludzi, obiecując im gruszki na wierzbie, zalegając byłym pracownikom krocie”.

News 24 zalega z wypłatami

O tym, że News 24 zalega z wypłatami pisaliśmy w „Presserwisie”. Na brak wypłaty zaległej pensji skarżyli się m.in. były pracownik Piotr Czernyszewicz oraz była dziennikarka tej stacji Dominika Komarnicka.

Jarosław J. Szczepański jest dziennikarzem i publicystą ekonomicznym. Zaczynał w 1975 roku w „Expresie Wieczornym”, gdzie zajmował się się tematyką gospodarczą, w tym kwestiami związanymi z górnictwem. W 1981 roku kierował działem informacyjnym w „Tygodniku Solidarność”. W 1989 został sekretarzem redakcji w tym tytule. W latach 1982-1989 współpracował z wydawnictwami drugiego obiegu.

W 1989 brał udział w obradach Okrągłego Stołu jako sekretarz podzespołu górniczego z ramienia strony solidarnościowej. Po utworzeniu rządu Tadeusza Mazowieckiego został zastępcą dyrektora biura prasowego. Od 1993 do 1997 kierował redakcjami ekonomicznymi Radia-Info i Radia dla Ciebie. Prowadził telewizyjne programy gospodarcze.

W latach 1997-2000 pracował jako waszyngtoński korespondent polskich mediów.
Od 2000 do 2002 zajmował stanowisko wicedyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w TVP. W latach 2004-2006 pracował jako rzecznik prasowy zarządu Telewizji Polskiej. Od 2007 do 2008 dyrektor biura prasowego Kancelarii Sejmu.

Ryszard Krajewski, prezes Astro, był wczoraj wieczorem nieuchwytny.