Z informacji „Presserwisu” wynika, że za przedłużeniem koncesji głosowało czterech z pięciu członków KRRiT, przeciw była jedynie Hanna Karp.
Krajowa Rada – informując o swojej decyzji – przekazała również, że w dalszym ciągu prowadzi prace w związku z analizą struktury własnościowej spółki TVN, która od 8 kwietnia 2022 roku należy do amerykańskiego koncernu Warner Bros. Discovery. Stanowisko regulatora w tej sprawie przyjęto przy głosie sprzeciwu prof. Tadeusza Kowalskiego.
W stanowisku można przeczyć, że przedmiotem analizy KRRiT jest również ocena spełnienia wymogów z art. 35 ustawy o radiofonii i telewizji przez podmiot posiadający lub ubiegający się o udzielenie koncesji (zapisano, że limit udziałów spółek spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego w firmach posiadających polskie koncesje wynosi 49 proc.). „Jednocześnie podkreślenia wymaga, iż powyższe okoliczności podlegają ocenie i badaniu także w toku wykonywania koncesji. Zatem ustalenie nowych istotnych okoliczności, mających znaczenie z punktu widzenia ww. przepisów, w toku wykonywania koncesji może skutkować podjęciem odpowiednich postępowań, zgodnie z ww. przepisami” – napisała Krajowa Rada.
TVN SA o przedłużenie koncesji dla HGTV wystąpiła do KRRiT 23 czerwca 2022 roku, a koncesja stacji wygasa 26 czerwca 2023 roku. Zgodnie z przepisami o wydanie kolejnej koncesji na następne 10 lat trzeba wystąpić najpóźniej rok przed wygaśnięciem obowiązującej licencji.