W serwisie Wpolityce.pl Michał Karnowski pyta: „Jak bezsensowna kapitulacja przed uliczną przemocą może być zwycięstwem?”. Na Twitterze Karnowski dodaje: „Jeszcze nie raz wszyscy na prawicy zapłaczemy, wspominając ten fatalny dzień 24 lipca”.
Wojciech Wybranowski, dziennikarz „Tygodnika do Rzeczy”, tweetuje: „Fatalna decyzja prezydenta. Przeciw obietnicom PiS i oczekiwaniom zwykłych ludzi. Tak się traci głosy nie zyskując nic w zamian”. Piotr Semka, publicysta „Tygodnika do Rzeczy”, również na Twitterze pisze: „PAD wybiera rolę trzeciej siły oddalając się od PiS. Ryzykuje rolą zakładnika Kukiza i celu szantaży opozycji. Zraża swój podstawowy elektorat”.
Natomiast Samuel Pereira, który od sierpnia będzie szefem portalu TVP.info, napisał na TT: „PAD musi mieć świadomość że ci, co nazywali »Adrianem«, »szmatką« […] będą go szanować, póki będzie bronił ich interesów […] Teraz PAD będzie miał demonstracje po każdej ustawie”. Informacje o wecie skomentowała też na Twitterze dziennikarka Ewa Stankiewicz: „Panie Prezydencie. Właśnie stracił Pan mój głos. Jeden z 30 mln. To niewiele. Stracił Pan zaufanie i zawiódł nadzieję. To dużo” – pisze Stankiewicz.
Nie wszyscy dziennikarze kojarzeni z prawicą krytykują prezydenta. Rafał Ziemkiewicz, publicysta „Tygodnika do Rzeczy”, napisał: „Weto i inicjatywa ustawodawcza. Dokładnie tego było trzeba. Jeszcze raz brawo”. Podobny wpis umieścił na Twitterze dziennikarz Łukasz Warzecha: „Brawo, Panie Prezydencie. Mądra i rozważna decyzja”.
Z analizy przygotowanej dla „Presserwisu” przez Stanisława M. Stanucha wynika, że 24 lipca br. po godzinie 10 na Twitterze dziennikarze umieścili w sumie ponad 1250 tweetów i retweetów na temat prezydenckiego weta. Najbardziej aktywni byli w godzinach 10-11: Dariusz Ćwiklak z Newsweeka (56 tweetów) i dziennikarka radiowa Marta Szostkiewicz (22 tweety). Natomiast z zestawienia przygotowanego dla „Presserwisu” przez Press-Service Monitoring Mediów wynika, że do 25 lipca br. do godz. 11 w mediach społecznościowych w sumie pojawiły się 23 652 wpisy na temat weta prezydenta, w tym 10 507 pozytywnych, 806 negatywnych i 12 339 neutralnych.