Danuta Woźnicka była związana ze stacją przez 27 lat. Jak napisała na swoim Facebooku, jej odejście nie ma związku ze zmianą właściciela radia, „Zdecydowanie zawsze chciałam być dziennikarzem a nie pracownikiem mediów. A o to było coraz trudniej – powszechna dziś bolączka wielu dziennikarzy” – zaznaczyła.
Grządzielski zaczynał w studenckim Radiu Meteor
Krzysztof Grządzielski z mediami jest związany od 2012 roku. Zaczynał w studenckim Radiu Meteor, a w latach 2013-2023 pracował w Radiu Emaus Poznań. Od blisko 5 lat jest wykładowcą akademickim na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W lutym 2019 roku Agora za 130 mln zł przejęła 40 proc. udziałów Eurozetu, pozostałe 60 proc. nabył czeski fundusz SFS Ventures. Agora, właściciel m.in. „Gazety Wyborczej” i portalu Gazeta.pl, posiada także trzy lokalne sieci radiowe: Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda. Spółka jest również większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego radia TOK FM. Z kolei Eurozet to inny duży gracz na rynku radiowym. W swoim portfolio posiada pięć marek: ogólnopolskie Radio Zet, ponadregionalne Antyradio oraz trzy sieci stacji lokalnych: Meloradio, ChilliZet oraz Radio Plus (Eurozet jest operatorem siedmiu rozgłośni, z dwiema współpracuje jako franczyzodawca).
Zgodnie z umową z 2019 roku Agora miała tzw. opcję call, czyli prawo do nabycia wszystkich udziałów od wspólnika. Jesienią 2019 roku spółka poinformowała, że zamierza zrealizować tę opcję i złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na transakcję. UOKiK przeprowadził dwuetapowe postępowanie, obejmujące analizę rynków działania obu firm. Na początku stycznia 2021 roku prezes UOKiK Tomasz Chróstny zakazał Agorze przejęcia kontrolnego pakietu Eurozetu. W obszernym uzasadnieniu stwierdzono, że połączone firmy wspólnie z Grupą RMF stworzyłyby duopol z 70-proc. udziałem w rynku radiowym.
27 lutego po wielu zwrotach akcji Sąd Apelacyjny prawomocnie uchylił decyzję prezesa UOKiK zabraniającą Agorze przejęcia pozostałych 60 proc. udziałów Eurozetu. Agora natychmiast przejęła 11 proc. walorów i jest już większościowym udziałowcem Eurozetu (ma udziały stanowiące 51 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu spółki). Do przejęcia pozostałych walorów nie potrzebuje już zgody UOKiK-u.
Według badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego Radio ZET miało 13,6 proc. udziału w rynku słuchalności, o 0,5 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.