Bartłomiej Graczak prowadzi „Klub Trójki” nieregularnie. W drugiej połowie lutego był gospodarzem wydania podsumowującego wizytę Joe Bidena w Polsce, a w zeszły czwartek audycji o „o rzetelności w ukazywaniu słów i czynów Papieża Jana Pawła II w kontekście ‘Franciszkańska 3’ i książki ‘Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział’”.
Innymi prowadzącymi „Klub Trójki” są Piotr Semka, Wojciech Reszczyński, Tomasz Zapert, Magdalena Drohomirecka, Piotr Dmitrowicz i Rafał Tomański.
Graczak w Trójce i TVP, wcześniej w TV Republika
Bartłomiej Graczak z Trójką współpracuje od grudnia 2020 roku, zaczął wtedy prowadzić, na zmianę z Beatą Michniewicz, poranny cykl wywiadów „Salon Polityczny Trójki”. Jesienią 2021 roku został gospodarzem popołudniowego cyklu wywiadów o tematyce politycznej, który w ramówce rozgłośni pojawił się o godz. 18:10.
W TVP Info Graczak prowadzi niektóre wydania „Minęła 20” i „Minęła 8” oraz pasma informacyjne w ciągu dnia. Z Telewizją Polską jest związany od stycznia 2016 roku. Początkowo był reporterem „Wiadomości”, potem zaczął prowadzić program „Twój Wybór” w TVP3, a po kilku miesiącach wrócił do TVP Info.
We wrześniu 2020 roku Bartłomiej Graczak napisał na Twitterze do rzeczniczki Lewicy, Anny Marii Żukowskiej: „Sama się wyskrob”, zaznaczając, że jest to parafraza jej słów, a europosłance Sylwii Spurek zarzucił zdradę. Na nasze pytanie, czy uważa takie wpisy za etyczne w świetle wewnętrznego kodeksu TVP, podkreślił ponownie, że to parafraza, po czym usunął oba wpisy.
Niedawno sąd prawomocnie nakazał TVP emisję przeprosin dla Moniki Olejnik za reportaż Bartłomieja Graczaka pokazany w programie „Alarm!” w 2018 roku. Natomiast w marcu 2021 roku przed głównym wydaniem „Wiadomości” wyemitowano zasądzone przeprosiny dla Bertolda Kittla, dziennikarza śledczego „Superwizjera” TVN, za nieprawdziwe informacje w materiale Graczaka z października 2018 roku.
Przed pracą w TVP Bartłomiej Graczak przez 2,5 roku był związany z Telewizją Republika – jako reporter oraz prowadzący program informacyjny „Dzisiaj”. Był też związany z Radiem Eska, Informacyjną Agencją Radiową i Akademickim Radiem Kampus. Radiowy „Salon polityczny Trójki” nadawany także w TVP3.
Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia Trójka miała 2,2 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 1,6 proc. rok wcześniej.